Emeryci

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdjęcie ilustracyjne

Wielka akcja „Super Expressu"

Politycy wspierają nasz postulat: wyższa waloryzacja należy się emerytom!

2023-08-14 5:15

Drożyzna dokucza wszystkim, a najbardziej odczuwają ją seniorzy. „Super Express” apeluje do rządu i parlamentu o stworzenie bardziej korzystnego wskaźnika waloryzacji świadczeń. Mamy już poparcie wielu polityków ze Zjednoczonej Prawicy i opozycji. – Chcemy, żeby waloryzacja była jak najwyższa – deklaruje Tadeusz Cymański (68 l.) z klubu PiS.

Jak można poprawić los polskich seniorów? To kwestia, którą powinni rozstrzygnąć rządzący. „SE” proponuje np., aby wskaźnik waloryzacji rent i emerytur uwzględniał nie tylko inflację oraz realny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń ale obejmował inflację powiększoną o wzrost wynagrodzeń (obecnie wyniósłby 26,9 proc.).

– Chcemy, żeby była jak najwyższa waloryzacja. Jestem za, ale wszystko zależy od możliwości budżetowych. Należy się pochylić nad emerytami, którzy mają najniższe czy niskie świadczenia – uważa poseł PiS Tadeusz Cymański. – Oczywiście, że jestem za wyższymi emeryturami – podkreśla też poseł PSL, wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski (60 l.). – Przypominam, że sposobem na wyższe emerytury jest nasze sztandarowe hasło: emerytura bez podatku – dodaje polityk Trzeciej Drogi.

Uwaga: medycy mają dość! Będzie protest lekarzy. Data: 30 września

Za wyższą waloryzacją jest też posłanka Lewicy, Wanda Nowicka (67 l.). – O konkretnych propozycjach kwotowych nie chcę mówić, ale na pewno powinna być waloryzacja dwa razy w roku – podkreśla.

Nowy mechanizm podwyższania emerytur popiera też PO. – Realna wartość świadczeń emerytów spada i uderza po kieszeni. Najwyższy czas stworzyć nowy wskaźnik waloryzacji, żeby seniorzy dostawali więcej – mówi poseł KO Dariusz Joński (44 l.). 

Emeryci KLNĄ na rząd. BIEDA z NĘDZĄ. Chleb i woda, nie ma GŁODA!| Komentery
Sonda
Czy waloryzacja emerytur powinna być wyższa od wskaźnika inflacji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany