Kalisz: 95-latek uwierzył w zmyśloną historię o wypadku. Stracił pieniądze

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwa wyłączają klimatyzacje

Polaków nie stać na ogrzewanie. "Schodzę do sąsiadów, żeby się ogrzać"

2022-11-25 5:00

Rząd Mateusza Morawieckiego (54 l.) prowadzi walkę o niższe rachunki za prąd swoich urzędników! Jak ona wygląda? W ministerstwie funduszy „wyłączono windę, zachęcając do korzystania ze schodów”, w Ministerstwie Infrastruktury wyłączono klimatyzację i fontannę na zimę, a w resorcie obrony wprowadzono „bezwzględny nakaz wyłączania światła po wyjściu z toalety”! - A ja siedzę w zimnie, bo nie stać mnie na ogrzewanie - komentuje pan Wacław Misiewicz (67 l.) z Siedlec.

Niemal wszyscy ministrowie wymieniają żarówki. „Podjęliśmy szereg działań, które mają pozwolić na poprawę efektywności energetycznej, to m.in. sukcesy w wymianie starego oświetlenia (…) na energooszczędne, nowe żarówki oraz lampy LED”, podaje Ministerstwo Zdrowia. Przykręca się również kaloryfery. „Ograniczamy ogrzewanie w pomieszczeniach piwnicznych” – zapewnia Ministerstwo Rolnictwa.

Są resorty, które wykazały się ponadprzeciętną kreatywnością. Ministerstwo Edukacji „zaleciło pracownikom oszczędne korzystanie ze sprzętu AGD i klimatyzacji”, a także „uszczelniło okna i drzwi”. Również w resorcie sprawiedliwości obowiązuje kategoryczny „zakaz używania dodatkowych urządzeń – jak np. grzejników i klimatyzacji”. Ministerstwo Finansów poszło po całości: „wyłączyło fontannę i klimatyzację”, „usunęło grzejniki elektryczne z korytarzy”, jednocześnie „zachęcając (!) pracowników do: wyłączania światła w pustych pomieszczeniach oraz wyłączania komputera po zakończonej pracy”.

MON nie zachęca, MON nakazuje. Oprócz  „bezwzględnego nakazu wyłączania światła po wyjściu z toalety” obowiązuje również „bezwzględny nakaz wyłączania oświetlenia przy opuszczaniu pomieszczenia, w którym już nikt nie pozostaje”. Ministerstwo Klimatu zobowiązało się natomiast do: „korzystania z lampek biurkowych”, „gotowania wystarczającej ilości wody w czajnikach”, „korzystania z drukarek zbiorczo” oraz „zamieszczania infografik dotyczących oszczędzania jako wygaszaczy ekranu”. DEA

A jak jest w przypadku zwykłych Kowalskich? - Przy tej drożyźnie muszę liczyć każdą złotówkę! - mówi nam pan Wacław Misiewicz z Siedlec. - Mam w domu ogrzewanie elektryczne, często je wyłączam, bo bierze dużo prądu, a jak mi jest już bardzo zimno, to chodzę do sąsiadów, żeby się ogrzać - sumuje swą sytuację emeryt ze wschodniego Mazowsza. 

>>>Prezydent awaryjnie wydaje 7,6 mln na prąd. To największy zakup w tym roku

>>>Żona Sobolewskiego wciąż zarabia krocie w spółkach! Ile dokładnie? Drożyzna jej niestraszna!

PiS nie radzi sobie z DROŻYZNĄ! Wściekli Polacy przeklinają rząd! |Komentery

Staruszka ROZEBRAŁA STODOŁĘ, żeby mieć drewno na opał.

Posłuchaj, jak mieszkańcy biednych wsi radzą sobie przed zimą!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają