Rodzina

i

Autor: Shutterstock

Polakom należy się 12 tys. zł na dziecko? Wynik sondażu jest sensacyjny

2021-05-26 7:47

Sensacyjne wyniki przyniósł sondaż zamówiony przez „Super Express” w sprawie nowej zapowiedzi rządu. Instytut Badań Pollster spytał Polaków o to, kogo powinien objąć program 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko. Aż 36 proc. respondentów nie chce aby program wchodził w życie!

Jedną z zapowiedzi Polskiego Ładu jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli nowy pomysł rządu na zwiększenie dzietności. Program, którego szczegóły są ustalane, polegać ma na wypłacaniu 12 tys. zł rodzicom po urodzeniu drugiego i kolejnych dzieci. Instytut Badań Pollser zapytał Polaków "Czy program powinien objąć już urodzone dzieci, czy dopiero tego, które urodzą się po jego uruchomieniu". 36 proc. ankietowanych uznało, że program powinien objąć wszystkie dzieci, natomiast 17 proc. uważa, że tylko te, które urodzą się po dacie wprowadzenia programu, a kolejne 36 proc. badanych jest w ogóle przeciwnych programowi. Taki wynik jest zaskoczeniem. Jak to wyjaśnić?  O komentarz poprosiliśmy eksperta:– Być może osoby, które są już wiekowe lub nie planują mieć dzieci wiedzą, że program będzie finansowany ich kosztem. A może też osoby te wiedzą, że na wychowanie dziecka potrzeba 200 tys. zł i 12 tys. nie zachęci wielu rodziców do płodzenia i rodzenia kolejnych potomków – komentuje socjolog Janusz Czapliński (70 l.). Sondaż wykonano w dniach 19-20 maja na próbie 1013 Polaków.

Danuta Wałęsa przez lata milczała na temat macierzyństwa, potem nastąpił przełom

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE