Sejm

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com Sejm

Nasz sondaż: ilu posłów powinno być w Sejmie? Polacy są zgodni - znacznie mniej niż obecnie

2022-06-28 13:11

Obecnie w Sejmie jest 460 posłów. Instytut Badań Pollster wykonał sondaż na zlecenie „Super Expressu”, w którym zapytał Polaków, ilu ich zdaniem powinno być przedstawicieli narodu w niższej izbie polskiego parlamentu. Do wyboru było zwiększenie i zmniejszenie liczy posłów. 63 proc. respondentów było za redukcją polityków na utrzymaniu obywateli.

Sondaż: Ilu powinno być posłów: 150 czy może 600?

Sejm kojarzy się nam z burzliwymi dyskusjami, kłótniami i politycznym chaosem. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza, że mamy aż 460 posłów, którzy nie mogą dojść do konsensusu. Większości posłów obywatele nawet nie znają – kojarzymy najwyżej kilkudziesięciu, najbardziej aktywnych polityków. – Ilu twoim zdaniem powinno być posłów? – Takie pytanie zadał Instytut Badań Pollster w sondażu zamówionym przez „Super Express”? Ankietowani mieli następujący wybór: maksymalnie 150, od 151 do 159, 460 – jak teraz, od 461 do 566, 600 lub więcej.

Obecnie w Sejmie  jest 460 posłów. Ilu Twoim zdaniem  powinno być posłów w Sejmie?

i

Autor: se SG SONDA Obecnie w Sejmie jest 460 posłów. Ilu Twoim zdaniem powinno być posłów w Sejmie?

Większość Polaków jest zredukowaniem miejsc w Sejmie

Większość ankietowanych wybrało zredukowanie liczby posłów do maksymalnie 150. Taką odpowiedź wybrało 63 proc. zapytanych Polaków. 19 proc. respondentów najchętniej widziało by w sejmowych ławach 151-459 osób, a 15 proc. chciałoby utrzymać status quo. Za zwiększeniem liczby posłów opowiada się garstka z nas: 2 proc. chce zwiększyć liczbę wybrańców narodu do 599, a 1 proc. uważa, że powinno być nawet więcej posłów.

CZYTAJ: Ostra awantura w Sejmie. Poseł rzucił oskarżeniami w stronę PiS: "Poszliście na rękę Putinowi!"

Sonda
Czy liczbę posłów należy:
Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: PiS naraża bezpieczeństwo Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE