Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia

i

Autor: Andrzej Iwańczuk / Reporter Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia

Sondaż

Polacy nie wierzą w Trzecią Drogę? Najnowszy sondaż pokazuje ich nastawienie

2023-07-31 8:55

Liderzy PSL i Polski 2050, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia, zaskoczyli wielu ogłoszeniem wspólnego startu w wyborach parlamentarnych jako Trzecia Droga, czyli alternatywa dla PiS i PO. Jak się okazuje, Polacy są wobec tego planu nastawieni sceptycznie.

Choć Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz chcą udowodnić, że uda im się wspólnie przebić przez próg wyborczy, a przy tym stanowić idealne rozwiązania dla osób, które nie chcą głosować na PiS i PO, mało kto wierzy w powodzenie tego planu. W najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonym dla Radia Zet zapytano badanych, czy wierzą w ich wspólnych start  jesiennych wyborach parlamentarnych.

32 proc. Polaków wierzy, że PSL i Polska 2050 wystartują razem w wyborach. Z kolei 44,4 proc. nie sądzi, że do tego dojdzie. Z kolei 23,6 proc. nie wyraziło swojej opinii.

Respondentów podzielono także na wyborców opozycji i Zjednoczonej Prawicy. Jeśli chodzi o wyborców opozycji, to 26 proc. nie wierzy w wspólny start PSL i Polski 2050, zaś 60 proc. uważa, że partie wystartują razem. 14 proc. stwierdziło, że nie wie.

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy we wspólny start obu partii w wyborach nie wierzy 49 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest 20 proc. badanych, a 21 proc. nie ma zdania na ten temat,

Sonda
Czy twoim zdaniem PSL i Polska 2050 wystartują razem w wyborach?
Express Biedrzyckiej - Szymon HOŁOWNIA