Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express; Shutterstock Jarosław Kaczyński

Przedwyborcze spotkanie

Polacy jednak nie zmarzną w zimę? Kaczyński zapewnia, że będzie ciepło

2022-09-24 21:48

Nie wiem, czy będzie to zima łagodna, średnia, czy ostra i tak w domach będzie ciepło – zapewnił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas spotkania przedwyborczego z mieszkańcami Wrocławia. Ocenił, że najtrudniejszym wyzwaniem dla Polaków jest inflacja i zbliżająca się zima. "To jest rzeczywiście dzisiaj tak, że ktoś, kto nie jest biedny – jak ja i ma pewną skłonność do rozrzutności - zastanawia się, czy warto wszystkie światła w domu, w którym mieszka, palić" - przyznał.

Kaczyński: W domach będzie ciepło

"My uczyniliśmy już sporo i uczynimy dużo więcej, żeby ta zima była dla wszystkich Polaków zimą normalną. Nie wiem, czy będzie ona łagodna, czy średnia, czy ostra i tak w domach będzie ciepło" - zapewnił prezes PiS.

Zapowiedział, że rząd doprowadzi do uregulowanie spraw związanych z cenami energii elektrycznej. Przypomniał, że dla każdego gospodarstwa domowego gwarantowana będzie stała cena za zużyte 2 tys. kilowatów energii elektrycznej.

Karnowski: "Nie powinno być przesuniętych wyborów samorządowych, ale przyspieszone parlamentarne" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

"Nie schładzamy gospodarki, nie czynimy niczego, co by przywróciło bezrobocie, którego w Polsce jest bardzo niewiele (…) i nie chcemy, żeby po raz czwarty w okresie po 1989 r. stopa życiowa w Polsce spadła" - wytłumaczył.

Prezes PiS o kryzysie i działaniach rządu

Kaczyński przekonywał, że "walczymy zaciekle, żeby paliwa były jak najtańsze". "Walczymy, żeby w bankach wszystkie depozyty były oprocentowane" - oznajmił. Wyjaśnił, że w grę wchodzi oprocentowane lokat długoterminowych na poziome 6 - 8 proc. "Chodzi o to, aby pieniądze nie uciekały z banków na rynek, i żeby ściągnąć trochę pieniędzy z rynku do banków" - wskazał.

Przyznał, że "to nie znaczy, że nie ma poszkodowanych". "Niestety – przy takim kryzysie światowym - takiej metody, żeby nie było poszkodowanych, nie ma, ale za wszelką cenę chcemy uniknąć tego czwartego razu" - oznajmił.

Sonda
Czy obawiasz się, że rząd nie poradzi sobie z kryzysem energetycznym i będziemy marznąć w zimę?