Wiesław Urbański

i

Autor: Twitter / @Kwiatkowski2011 Wiesław Urbański

OSTATNIE POŻEGNANIE

Pogrzeb znanego opozycjonisty. To przyjaciel senatora Kwiatkowskiego. "Drogi Wiesiu..."

2023-02-06 14:39

Smutne wieści przekazał senator Krzysztof Kwiatkowski. Polityk pożegnał znanego łódzkiego opozycjonistę Wiesława Urbańskiego. - To on w czasach PRL-u walczył w demokratycznej opozycji o wolną Polskę. Drogi Wiesiu, było dla mnie zaszczytem ,że mogłem być Twoim Przyjacielem... - napisał we wzruszających słowach.

Pogrzeb Wiesława Urbańskiego

Ostatnie pożegnanie Wiesława Urbańskiego, znanego łódzkiego opozycjonisty z okresu PRL, który był jednym z przywódcą strajku łódzkiego rozpoczynających strajki studenckie. W poniedziałek 7 lutego odbył się pogrzeb Urbańskiego. Pożegnano go w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Urbański był bardzo zasłużony w walce o demokrację, był działaczem Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Ruchu Młodej Polski. Urbański kolportował niezależne, zakazane przez komunistów, pisma: "Opinia", "Bratniak", "Biuletyn Informacyjny" KSS KOR. W latach 80. był internowany. Po koniec tej dekady wyjechał do Chicago, gdzie pracował jak dziennikarz. Już po zmianie ustroju Wiesław Urbański zapisał się do Porozumienia Centrum, czyli pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego.

Ostatnie pożegnanie opozycjonisty. Piękne słowa od marszałka Senatu

Pożegnał go i pośmiertnie uhonorował marszałek Senatu Tomasz Grodzki. W pięknych słowach opisał działalność opozycyjną zmarłego: - Doceniając Jego ogromny udział w całym procesie odradzanie się wolnej i demokratycznej ojczyzny postanowiłem uhonorować śp. Wiesława Urbańskiego Medalem Senatu RP - izby, która odrodziła się w 1989 roku dzięki niezłomności i determinacji takich właśnie osób. Niech to będzie wyraz naszego hołdu dla Jego dokonań i uznania, że Wiesław Urbański dobrze przysłużył się Polsce. Cześć Jego pamięci! 

W pięknych słowach w dniu pogrzebu pożegnał Urbańskiego także senator Krzysztof Kwiatkowski: - Dziś pożegnamy w Łodzi śp. WIESŁAWA URBAŃSKIEGO??To on w czasach PRL-u walczył w demokratycznej opozycji o wolną Polskę .Drogi Wiesiu, było dla mnie zaszczytem, że mogłem być Twoim Przyjacielem. Dziś za całą Twoją działalność będę mógł podziękować w imieniu Marszałka Senatu - napisał na Twitterze polityk. 

Groby ofiar Stanu wojennego. Górnicy z kopalni Wujek, demonstranci. Niezapomniani

Jak poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby?

Posłuchaj ważnej rozmowy z psychologiem!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany