Jerzy Wilk

i

Autor: Stanisław Kowalczuk/East News Jerzy Wilk

Pogrzeb posła Jerzego Wilka. Kiedy i gdzie pochowają polityka PiS? Jest miejsce i data

2021-05-18 9:43

Poseł Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości zmarł w niedzielę w wieku 66 lat. Jego odejście poruszyło partyjnych kolegów, ale też mieszkańców Elbląga, którego był prezydentem. Znana jest już data i miejsce pogrzebu Jerzego Wilka. Polityk zostanie pochowany w piątek 21 maja w Elblągu. Uroczystości pogrzebowe posła rozpoczną się o godzinie 12:30 w elbląskiej katedrze.

Pogrzeb Jerzego Wilka odbędzie się w najbliższy piątek w jego rodzinnym Elblągu. Jak podaje PAP, uroczystości pogrzebowe posła Wilka, który był politykiem Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczną się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godzinie 12:30. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godzinie 13:00. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się bezpośrednio po mszy św. na cmentarzu komunalnym Elbląg - Agrykola. Wiadomo, że pogrzeb posła Wilka będzie miał charakter państwowy, a udział w ostatnim pożegnaniu polityka potwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poseł Jerzy Wilk zmarł w wieku 66 lat w minioną niedzielę, o jego śmierci pierwszy powiadomił poseł Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, który napisał w mediach społecznościowych: - Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen

Kim był poseł Jerzy Wilk?

Jerzy Wilk urodził się 15 marca 1955 r. w Elblągu. Był absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie. W latach 80. ubiegłego wieku zaangażował się w budowanie struktur i działalność NSZZ "Solidarność", następnie współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum, a następnie PiS. Wielokrotnie był wybierany do elbląskiej rady miasta; pełnił w niej m.in. funkcję przewodniczącego. Przez 23 lata zarządzał Elbląską Spółdzielnią Niewidomych ELSIN.

Koszmar dzieci w sierocińcu w Kamerunie. Wstrząsające doniesienia o misji w Afryce

W 2013 r. został kandydatem PiS na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. W pierwszej turze zdobył 31,8 proc. głosów, co dało mu pierwsze miejsce spośród 10 kandydatów. W drugiej turze wyborów uzyskał wynik 51,7 proc., wygrywając z kandydatką PO. Przez półtora roku pełnił funkcję prezydenta Elbląga. W wyborach parlamentarnych w 2015 i 2019 r. startował z listy PiS z powodzeniem. W obecnej kadencji Sejmu zasiadał m.in. w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w której był wiceprzewodniczącym, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko
Nasi Partnerzy polecają