Pogrzeb Kamila Durczoka. W deszczu i łzach pożegnali dziennikarza [OSTATNIE POŻEGNANIE]

2021-11-19 10:44
Pożegnanie Kamila Durczoka
Autor: Grafika SE Pożegnanie Kamila Durczoka

Pogrzeb Kamila Durczoka odbył się w piątek. Ostatnie pożegnanie byłego szefa "Faktów" TVN rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9:00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Wiadomo, że Durczok spoczął na pobliskim cmentarzu w grobie rodzinnym, w którym pochowany jest jego ukochany ojciec. Morze łez i deszcz pożegnały dziennikarza.

Pogrzeb Kamila Durczoka 19.11.2021

Pogrzeb Kamila Durczoka odbył się w piątek, 19.11.2021 w Katowicach-Kostuchnie. Znany dziennikarz zmarł nagle we wtorek 16 listopada 2021 roku w wieku zaledwie 53 lat. Odszedł w szpitalu w Katowicach-Ligocie, do którego trafił w poniedziałek. Jego stan był poważny, a lekarze robili wszystko, by go uratować. Niestety, śmierć przyszła po niego nad ranem, Kamil Durczok zmarł około godziny 4:30. Śmierć Durczoka była ogromnym szokiem dla jego bliskich, przyjaciół, znajomych, ale też wszystkich, którzy pamiętali go z telewizji. Bo Durczok od lat pracował w telewizji, był dziennikarzem TVP, prowadził "Wiadomości", potem przeszedł do TVN, gdzie został szefem "Faktów". Wstrząśnięci śmiercią Durczoka koledzy po fachu wspominali go jako profesjonalistę w każdym calu, wybitnego w tym, co robił. Zresztą, przez lata kariery Kamil Durczok zdobywał wiele dziennikarskich nagród, które były docenieniem jego pracy. 

Pogrzeb Durczoka. Dziennikarz spocznie w grobie obok ojca

Ostatnie pożegnanie Kamila Durczoka rozpoczęła msza żałobna w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie w Katowicach. Urna z prochami dziennikarza została złożona w grobie, w którym kilka lat temu pochowany został jego ojciec, Krystian Durczok.  Kamil Durczok pozostawił po sobie pogrążoną w smutku rodzinę, syna Kamila juniora, matkę i brata, ale też byłą żonę Mariannę Dufek, która pożegnała go we wzruszających słowach. 

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ MIEJSCA, W KTÓRYM POCHOWANY ZOSTAŁ KAMIL DURCZOK - kliknij w zdjęcie

Po uroczystości w kościele żałobnicy przenieśli się na pobliski cmentarz. Cały czas grała Orkiestra. Kondukt przeszedł w smugach deszczu, by pożegnać Kamila Durczoka po raz ostatni. 

Pogrzeb Kamila Durczoka
Autor: TARTAK

Kamil Durczok przez lata pracy w mediach zdobył wielu przyjaciół. Najpierw w radiu, potem w TVP, a potem w TVN i Polsacie. W każdym miejscu wykazywał się profesjonalizmem i dbałością o szczegóły. Ostatnio wystartował ze swoją aplikacją Durczokracja, gdzie publikował swoje przemyślenia na temat najważniejszych zdarzeń. Jeszcze w październiku tego roku przeprowadzał wywiad z Lechem Wałęsą, który pożegnał go w pięknych słowach.

Tak wyglądało wejście do kościoła w chwili przenoszenia urny do środka. Widać między innymi Orkiestrę Górniczą, która grała w drodze z kaplicy.

Pogrzeb Kamila Durczoka
Autor: TARTAK

Na cmentarzu nad grobem, w którym spocznie Kamil Durczok, rozstawiono czerwoną altaną, która chroni przed deszczem. Po uroczystości w kościele żałobnicy poszli w to miejsce, by pożegnać swojego przyjaciela.

Grób Kamila Durczoka przed pochówkiem
Autor: TARTAK

Padał deszcz, było pochmurno, nawet niebo smuciło się  pożegnaniem Kamila Durczoka. W kościele w czasie poruszającej mszy zagrał też Józef Skrzek.

Rodzina przeszła z kaplicy, gdzie się modliła, do kościoła. Przeniesiona została także urna z prochami Kamila Durczoka. Wśród żałobników można było zobaczyć wielu jego przyjaciół z TVN oraz przedstawicieli miasta.

Rozpoczynająca się msza żałobna Kamila Durczoka była przejmującym zdarzeniem. W kościele pojawiły się osoby, które chciały pożegnać dziennikarza, nad bezpieczeństwem czuwała policja. Wśród żałobników był Józef Skrzek, Tomasz Konior czy Łukasz Kohut. Rodzina pogrążyła się w modlitwie.

Na uroczystość zjechali żałobnicy, przed kościołem ustawił się sznur samochodów. Wśród nich był prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Niespodziewana śmierć Kamila Durczoka była ogromnym ciosem dla najbliższych dziennikarza - jego żony Marianny i syna Kamila. Para rozwiodła się w 2017 roku, ale cały czas starała się utrzymywać dobre relacje dla dobra ich dziecka. Sam publicysta nie krył się z ogromną miłością do syna, choć nie zawsze było im łatwo - choroba nowotworowa i rozłąka, gdy Kamil Durczok przeprowadził się do Warszawy, by móc pracować, były dla nich trudnym okresem.

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak wyglądała relacja Kamila Durczoka i jego żony.

Na pogrzebie Kamila Durczoka można spodziewać się tłumów. Na pewno nie zabraknie jego przyjaciół z TVN-u, którzy pożegnali go w swoich mediach społecznościowych, tak jak Piotr Kraśko czy Monika Olejnik, która oddała hołd koledze na żywo w trakcie programu "Kropka nad i".

Dzisiaj po uroczystościach w kościele Kamil Durczok spocznie w grobie rodzinnym razem z ojcem, który zmarł 27 grudnia 2016 roku. "Człowiek, któremu wszystko zawdzięczam" - tak nazywał go dziennikarz. Śmierć ukochanego taty była dla niego ogromnym ciosem. Więcej na temat Krystiana Durczoka znajdziesz tutaj.

Kamil Durczok po śmierci został skremowany. Urna z prochami zostanie złożona w grobie jego taty – Krystiana Durczoka. Ojciec wiele dla niego znaczył. Po jego śmieci Kamil Durczok napisał: - Rano umarł mój tata. Człowiek, któremu wszystko zawdzięczam. Więcej o tym, kim był Krystian Durczok i jaka relacja łączyła go z synem Kamilem w materiale: To jemu Kamil Durczok zawdzięczał wszystko. Teraz znowu będą razem. Kim naprawdę był ojciec Kamila Durczoka?

 

Poznaliśmy szczegóły pogrzebu Kamila Durczoka. Ostatnie pożegnanie znanego dziennikarza odbędzie się przy dźwiękach przepięknej oprawy muzycznej. W ostatniej drodze dziennikarzowi towarzyszyć będzie muzyka orkiestry górniczej, a na organach ma zagrać wybitny polski muzyk i kompozytor Józef Skrzek. Przemowę wygłosić ma brat Kamila Durczoka, Dominik.

Kamil Durczok nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE