Polski żołnierz ranny! Nocny atak migrantów w okolicach Mielnika

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Podwyżki dla terytorialsów

Podwyżki dla żołnierzy WOT! Na ile mogą liczyć terytorialsi?

2022-04-02 9:22

Od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę coraz więcej osób chce przystąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Liczba zainteresowanych służbą wzrosła siedmiokrotnie. Kto wstąpił już do terytorialsów, może liczyć na podwyżkę. Teraz uposażenie rośnie – pisze sobotni "Fakt". Od 1 kwietnia Ministerstwo Obrony Narodowej podniosło uposażenia wojskowych. "Podwyżki – z wyrównaniem od stycznia – otrzymują nie tylko żołnierze zawodowi, ale także WOT" – pisze "Fakt".

"I tak stawka dzienna uposażenia zasadniczego żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (szeregowy) do tej pory wynosiła 117,14 zł. Teraz to 129,96 zł" – podaje gazeta. Wskazuje przy tym, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostają również dodatek za gotowość.

"Jest przyznawany każdemu, kto wypełni tzw. minimum szkoleniowe (dwa dni w miesiącu przeznaczone na szkolenie lub poświęcone innym zadaniom wyznaczonym przez wojsko)" – podkreśla. "Dotąd wypłacany był on w wysokości 411 zł, od kwietnia to 456 zł. Tak więc żołnierz WOT w stopniu szeregowego za dwa dni szkolenia i gotowość dostaje obecnie 715,92 zł" – dodaje dziennik.

Barykady i koktajle Mołotowa. Dyrektor kijowskiego teatru pokazał jak broni się Ukraina

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

W sobotę ukraińska prokuratura generalna poinformowała, że w wyniku inwazji Rosji w Ukrainie zginęło 158 dzieci. Nie są to dane ostateczne, ponieważ trwa ustalanie strat w regionach objętych aktywnymi działaniami bojowymi i okupowanych - zaznaczyła prokuratura. Wymieniła w szczególności oblężony Mariupol i niektóre obszary obwodów: kijowskiego, czernihowskiego i ługańskiego.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE