Leszek Dobrzyński, Jagna Marczułajtis-Walczak

i

Autor: Sebastian Nowik/REPORTER, TWITTER Leszek Dobrzyński, Jagna Marczułajtis-Walczak

Awantura w Sejmie!

Podkomisja ds. niepełnosprawnych obradowała 2,5 godziny, a jej szef z PiS dostał ok. 46 tys. zł. "Oddaj pieniądze!"

2023-01-25 15:38

Po opublikowaniu przez media informacji, że w ciągu trzech lat odbyły się tylko dwa spotkania sejmowej podkomisji stałej ds. osób z niepełnosprawnościami, 25 stycznia odbyło się jej trzecie posiedzenie, zakończone awanturą. Posłanki opozycji chciały odwołać przewodniczącego z PiS Leszka Dobrzyńskiego, który dostaje co miesiąc dodatkowe 800 zł na rękę za pracę, której nie wykonuje. Bezskutecznie. Leszek Dobrzyński (66 l.) zarobił dzięki tej funkcji dodatkowo 46 tys. zł. Podkomisja ta obradowała do tej pory w sumie przez… 2,5 godziny.

Bezczynność podkomisji stałej

Sejmowa podkomisja stała ds. osób z niepełnosprawnościami, powołana trzy lata temu specjalnie do omawiania problemów niepełnosprawnych miała tylko trzy posiedzenia. Jak informuje RMF, który aktualnie przygląda się pracom Sejmu, w podkomisji znajduje się 9 parlamentarzystów: Leszek Dobrzyński (przewodniczący) oraz Magdalena Biejat, Joanna Borowiak, Dominika Chorosińska, Anna Dąbrowska-Banaszek, Iwona Hartwich, Katarzyna Kotula, Jagna Marczułajtis-Walczak i Beata Strzałka.

Niespodziewane słowa Jagny Marczułajtis-Walczak o wypowiedzi Cymańskiego: "Podziwiam pana posła.."

Przewodniczący dostał 29 tys. zł

Dziś odbyło się ostatnie posiedzenie podkomisji, szybko zakończone awanturą. – Dla mnie to był wielki skandal. Zapytałam pana przewodniczącego, czy przeprosi osoby z niepełnosprawnościami za trzy lata bezczynności. Nie było odpowiedzi. Następnie zapytałam, czy w związku z tym zamierza oddać pieniądze, które pobierał przez trzy lata swoją pracę i wpłaci je na cele charytatywne - nie odniósł się do tego – opowiada nam posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak. Według jej szacunków przewodniczący przez trzy lata zarobił ok. 46 tys. złotych. 

Wniosek do komisji etyki

Posłanki opozycji zgłosiły nowy punkt do dzisiejszego posiedzenia podkomisji – odwołanie przewodniczącego. Poseł Dobrzyński stwierdził, że taki wniosek powinien być procedowany tylko na Komisji polityki społecznej i rodziny. - To jest nieprawdą. Zgodnie z regulaminem Sejmu, przewodniczącego mogą powoływać i odwoływać członkowie podkomisji. Ponieważ poseł Dobrzyński złamał regulamin Sejmu, chcemy przygotować w tej sprawie wniosek o ukaranie go do sejmowej komisji etyki – relacjonuje dla „Super Expressu” Jagna Marczułajtis-Walczak, która ma niepełnosprawnego syna.

Wielka rewolucja w 500 plus?! Waloryzacja świadczenia?! Wyłożyli kawę na ławę Członkowie podkomisji chcą powołać nowego przewodniczącego, który będzie regularnie zwoływał posiedzenia, aby można było pomagać osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom.

Mocne słowa w Sejmie! Posłanka KO wzywa przewodniczącego do oddania pieniędzy na cel charytatywny
Sonda
Czy rząd PiS właściwie dba o osoby niepełnosprawne?
Listen on Spreaker.