Szpital łóżko szpitalne

i

Autor: Freepik

Apetyczne?

PO pokazała, jak wygląda jedzenie w szpitalach po 8 latach rządów PiS. Konfederacja odpowiada

2023-09-07 11:32

Wybory 2023 coraz bliżej, a kampania wyborcza nabiera tempa. PiS po kolei przedstawia swoje obietnice wyborcze, a PO postanowiło zripostować jedną z nich. Okazali śniadania, jakie dostali pacjenci w polskich szpitalach, wytykając rządowi brak wcześniejszych działań w sprawie żywienia pacjentów.

Wybory 2023 przez wiele osób są nazywane „najważniejszymi wyborami po ’89 roku”. Nic dziwnego, w końcu po ośmiu latach rządów PiS opozycja ma szansę odsunąć ugrupowanie od władzy. Jak się do tego zabierają?

PO odpowiedziała na trzecią z czterech zaprezentowanych do 7 września „konkretów”, który w spocie zaprezentowała minister zdrowia Katarzyna Sójka. Po wyborach PiS miałby zadbać o wyższą jakość posiłków w polskich szpitalach, bo jak argumentowała polityk, zdrowa żywność może przyśpieszyć powrót do zdrowia.

Na oficjalnym profilu PO na Twitterze pojawiły się zdjęcia śniadań, jakie zaserwowano pacjentom w czterech różnych szpitalach. - PiS rządzi od 2 850 dni – czytamy w poście.

Na zdjęciach widać zaś zupę mleczną, trzy kromki białego chleba, kilka plasterków wędliny, mały kawałek masła i pół ogórka kiszonego. Na innej zdjęciu widać herbatę, cztery kromki ciemnego pieczywa, jabłko, małego pomidora, kawałek masła i trzy plastry wędliny. Kolejna fotografia przedstawia trzy kromki białego chleba, liść sałaty, kilka plasterków wędliny, ćwiartkę pomidora i kawałek masła. Ostatnie zdjęcie to kajzerka, kawałek masła, kilka plastrów pomidora osypanego koperkiem i porcję pasty.

W ten sposób opozycja chciała podkreślić, że przez cały okres sprawowania rządów PiS nic nie zrobił w kwestii żywienia pacjentów, którzy nadal mogą być niezadowoleni z jakości i ilości posiłków. NA post odpowiedziała Konfederacja, która nie podziela zdenerwowania PO.

- Żeby krytykując posiłki w szpitalu wrzucić akurat takie zdjęcia śniadań, które pozytywnie zaskoczyłyby większość pacjentów, to potrzeba Platformy – czytamy na Twitterze.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Wieczorny Express - Korwin Ikonowicz