Szymon Hołownia

i

Autor: Wikimedia commons

PO jest gotowe przyjąć posłów Hołowni! "Żadne drzwi nie są zamknięte dla nikogo"

2022-06-28 5:00

Platforma Obywatelska chce wykorzystać wewnętrzne konflikty szalejące w partii Szymona Hołowni (46 l.)! Politycy z zarządu partii Donalda Tuska (65 l.), z którymi rozmawiał „Super Express”, nie widzą problemu, by „posłowie omamieni świeżością i ideowością Hołowni” powrócili na łono Koalicji Obywatelskiej.

Burza w partii Hołowni dotyczy przede wszystkim konfiguracji, w jakiej opozycja powinna pójść do wyborów, oraz zbliżenia Hołowni z byłym wicepremierem rządu PiS Jarosławem Gowinem (61 l.) i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (41 l.). Jak ustalił „Super Express”, część posłów może nawet odejść z partii, jeśli zamiast z jednej listy opozycji Hołownia pójdzie w bloku ze „skompromitowanymi dinozaurami prawicowej polityki”.

>>>Rozłam w Polsce 2050! Szymon Hołownia może stracić część posłów

KO przyjmie uchodźców od Hołowni? "Żadne drzwi nie są zamknięte"

Ja się tak strasznie dziwiłem, jak posłowie zaczęli uciekać do Hołowni. Przecież Joanna Mucha jest lewicową polityczką! Naprawdę uważam, że żadne drzwi nie są zamknięte dla nikogo, byleby opozycja poszła razem – mówi nam jeden z najważniejszych polityków PO. W tym samym tonie wypowiadają się inni politycy największego ugrupowania na opozycji. – Każdy, kto ma zdrowy rozsądek, jest na pewno mile widziany w Koalicji Obywatelskiej – zaprasza Agnieszka Pomaska (42 l.) z zarządu krajowego PO. – Do Koalicji Obywatelskiej zapraszamy każdą osobę, której bliskie są demokracja, praworządność i prawa człowieka. Żeby wygrać wybory, trzeba się połączyć – dodaje posłanka KO Barbara Nowacka (47 l.).

"Hołownia ma kompleks Tuska" 

Hołownia ma kompleks Tuska. Do momentu jego powrotu do polityki naprawdę wierzył, że to kwestia czasu, nim stanie się największą figurą polskiej opozycji. Teraz robi wszystko, żeby zaznaczyć swoją siłę, chcąc liderować blokowi z Gowinem i Kosiniakiem. Niestety ze szkodą dla Polski – mówi osoba blisko kierownictwa Polski 2050. 

Czy Tuskowi uda się podporządkować sobie Hołownię? – Na pewno taki jest jego cel i jedyną drogą dla Hołowni jest na razie budowanie własnego bloku. Czy przed wyborami pójdzie z jedną listą? Tego pewnie nie wie sam Hołownia – komentuje prof. Kazimierz Kik. 

>>>Tusk i inni MASAKRUJĄ Kaczyńskiego po konwencji PiS! „Nie powiedział...” [KOMENTARZE]

>>>Rząd wprowadzi 700 plus na dzieci? Kaczyński powiedział, czy i kiedy to się stanie

>>>Jarosław Kaczyński zaapelował do Polaków. Przy okazji wbił szpilę w Tuska

Sonda
Czy zagłosowałbyś na ugrupowanie z Hołownią i Gowinem?
Szymon Hołownia: Jedna lista opozycji to ryzyko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE