Marek Kuchciński

i

Autor: Maciek Jędruch

Dymisja za dymisją

Planowane kolejne zmiany w rządzie. Wiadomo, kto jest za nie odpowiedzialny

2022-10-11 12:05

Michał Dworczyk nie piastuje już funkcji szefa KPRM. Wkrótce jego miejsce ma zastąpić sam Marek Kuchciński. Czyj był to pomysł? Premier Mateusz Morawiecki deklaruje, że jego samego. A jak było w rzeczywistości? Doniesienia z Nowogrodzkiej są zaskakujące i ciężko w nie jednoznacznie uwierzyć.

Kto jest odpowiedzialny za zmiany w rządzie?

Zaprzysiężenie Marka Kuchcińskiego już niebawem. Jednak nowy szef KPRM wg informatora "Dziennika Gazety Prawnej" to nieprawda. – To jest tak autorski pomysł, jak to, że to ja założyłem Prawo i Sprawiedliwość  - miał poinformować wysoko postawiony polityk Prawa i Sprawiedliwości. – Ma swój zespół doradców, często formułuje konstruktywne wnioski dotyczące PiS czy Rady Ministrów. Doświadczenia mu nikt nie odmówi. Choć niestety media wyciągają mu teraz znowu sprawę lotów czy pseudoaferę podkarpacką – dodaje. Z informacji podanych w najnowszym artykule dowiadujemy się też, że nie jest to końcem zmian, a tak naprawdę początkiem.  "Obecnie najwięcej mówi się o dymisji Konrada Szymańskiego, ministra w KPRM odpowiedzialnego za politykę europejską, w tym relacje z Unią Europejską. Stronnicy premiera sugerują, że Szymański ma już dość nieustannego konfliktu z ziobrystami o to, jaką linię przyjąć w stosunku do Komisji Europejskiej. Wygląda też na to, że Nowogrodzkiej w tej sprawie bliżej do stanowiska ziobrystów, którzy domagają się ostrzejszego kursu wobec Brukseli" – napisano w dzienniku. Informator odniósł się też do sytuacji w Unii Europejskiej. 

– Ktoś musi być odpowiedzialny za to, co mamy dziś w relacjach z UE. Podejścia Szymańskiego do końca nie rozumiemy. Dyplomacja nic nie daje, a wręcz buduje tę drugą stronę. Kompetencji nikt Szymańskiemu nie odbiera, ale chyba za bardzo przesiąkł tym towarzystwem unijnym i nie chciał ich czymkolwiek urazić – podsumował ważny polityk obozu rządzącego.

Kamiński: "Morawiecki mówi Putinem" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Jesteś za dymisją Michała Dworczyka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany