Wszystko jasne

PiS ogłosiło ostatnie pytanie referendalne. Znamy treść wszystkich pytań

2023-08-14 7:37

W ostatnich dniach politycy PiS ujawniali kolejne pytania, jakie mają paść podczas referendum, które ma odbyć się w dniu wyborów parlamentarnych. Pojawiło się pytanie o wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw, podwyższenie wieku emerytalnego i przyjęcie migrantów do Polski. Oto ostatnie pytanie referendalne.

PiS ujawnił, czego będzie dotyczyć ostatnie pytanie referendalne, publikując spot z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem w mediach społecznościowych.

- O sprawach bezpieczeństwa, które dotykają bezpieczeństwa, powinni decydować obywatele. Polska może stać się kolejnym celem Putina. A nasze bezpieczeństwo jest realnie zagrożone. Dlatego konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie oraz budujemy zaporę na granicy z Białorusią i Rosją. Donald Tusk i jego ekipa najpierw likwidowali jednostki wojskowe na wschodzie Polski, potem krytykowali nas za to, że zbudowaliśmy barierę na granicy z Białorusią, a następnie zapowiadali jej likwidację – mówi na nagraniu.

W między czasie widać wstawki z politykami opozycji, wypowiadającymi się na temat bariery na granicy. Wykorzystano między innymi wypowiedź lidera PO Donalda Tuska, który stwierdził „Ja mówię o tym bardzo wprost. Oni nie chcą zbudować żadnego muru”. Pokazano także fragment rozmowy ze słynną aktywistką Janiną Ochojską, która mówi, że kiedyś bariera będzie rozebrana.

- Nie pozwolimy na to, aby Polska była bezsilna, na coraz większą agresję ze strony Putina– mówi w spocie Mariusz Błaszczak.

- Kolejne pytanie referendalne będzie brzmiało: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? To państwo zdecydują, czy nasza granica będzie dalej konsekwentnie broniona. Czy będzie bezpieczna? – kończy szef resortu obrony.

Sonda
Czy weźmiesz udział w referendum ws. relokacji migrantów w Polsce?
Wieczorny Express - Katarzyna Karpa-Świderek
Listen on Spreaker.