Kaczyński wykończył Gowina

i

Autor: Andrzej Iwańczuk/REPORTER Kaczyński wykończył Gowina

PiS nie odpuszcza! Chce błyskawicznie przepchnąć głosowanie korespondencyjne

2020-04-06 17:57

Przegrana bitwa, ale nie ma mowy o przegranej wojnie! Po minimalnej porażce w pierwszym sejmowym głosowaniu dotyczącym głosowania zdalnego w wyborach prezydenckich, PiS nie odpuszcza i nadal prze do zmian. Partia złożyła wniosek, zgodnie z którym Sejm w poniedziałek wieczorem ponownie podejmie temat głosowania na odległość.

Komunikat w tej sprawie jest krótki i nie pozostawia wątpliwości. "Klub PiS złożył nowy projekt w sprawie zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku; Sejm ma się nim zająć jeszcze w poniedziałek" - brzmi podawana przez PAP informacja.

Do 18:30 w Sejmie trwa zarządzona przez marszałek Elżbietę Witek przerwa. Witek przerwała obrady po głosowaniu, w którym 228 posłów Zjednoczonej Prawicy opowiedziało się za tym, żeby Sejm dalej zajmował się formą wyborów prezydenckich. Taka sama liczba posłów opozycji była temu przeciwna. Remis oznaczał de facto przegraną PiS i zarzucenie dalszych prac. Czyżby za drugim razem partii Jarosława Kaczyńskiego miało pójść lepiej?

Zobacz także: Opozycja ograła PiS w głosowaniu w sprawie wyborów? Partia Kaczyńskiego ma plan!

Express Biedrzyckiej - Riad Haidar