Paulina Hennig-Kloska

i

Autor: Przemysław Szyszka/SUPER EXPRESS Paulina Hennig-Kloska

Wybory 2023

Posłanka Polska 2050: PiS jak narkoman na głodzie bez pieniędzy

2023-01-21 10:04

Rok wyborczy rządzi się swoimi prawami. W najbliższych miesiącach w polityce będą niemal wszystkie chwyty dozwolone. Walka o władzę jest bezwzględna. Już padają odważne słowa...."Szykujemy się do samodzielnego startu i do tego będziemy gotowi. PiS jest jak narkoman na głodzie bez pieniędzy"– powiedziała wiceprzewodnicząca Polska2050 Paulina Hennig-Kloska w Radiu ZET.

PiS jak narkoman bez pieniędzy

Walka o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 2023 ruszyła. Coraz częściej z ust polityków można usłyszeć niewybredne słowa i pozostawiające wiele do życzenia komentarze czy porównania. Na przykład podczas swojego wystąpienia w Radiu Zet posłanka Paulina Hennig-Kloska, wiceszefowa Polski 2050,  powiedziała tak:  Jutro mamy zjazd partii, gdzie przechodzić będziemy proces wyborczy. Każdy mógł się zgłosić i wystartować przeciwko Szymonowi Hołowni, ale nasz lider jest jeden, jego pozycja jest absolutnie niepodważalna. Zgromadziliśmy się wokół Szymona Hołowni i wokół niego chcemy tworzyć cały nasz ruch. 

Do kwestii pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, a raczej ich braku, odniosła się następująco: Dziś PiS jest jak narkoman na głodzie bez pieniędzy i szuka ich w każdym miejscu. Oni tych pieniędzy chcą, bo nie mają pieniędzy na wybory.

Polska 2050 – polski ruch społeczno-polityczny o charakterze centrowym, powołany przez Szymona Hołownię po zajęciu przez niego 3. miejsca w wyborach prezydenckich w 2020. 24 sierpnia 2020 zarejestrowano stowarzyszenie Polska 2050 pod przewodnictwem Szymona Hołowni, a 26 marca 2021 partię polityczną Polska 2050 Szymona Hołowni (początkowo pod przewodnictwem Michała Koboski). Za strategię ruchu odpowiada think tank Instytut Strategie 2050[9]. Polska 2050 prowadzi także radio internetowe Dobre Radio.

Sonda
Czy Szymon Hołownia to dobry kandydat na prezydenta?
Politycy od Kuchni - Robert Biedroń