SG PiS bezkonkurencyjny wśród emerytów!  Kaczyński będzie pękał z dumy!

i

Autor: SHUTTERSTOCK, PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS

PiS bezkonkurencyjny wśród emerytów! Kaczyński będzie pękał z dumy! Najnowszy SONDAŻ

2022-01-28 13:13

W sondażach partyjnych od miesięcy wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. IBRiS przeprowadził na zlecenie "Super Expressu" specjalny sondaż, w którym sprawdzono poparcie dla partii, ale tylko wśród emerytów. Gdyby tylko seniorzy decydowali o przyszłości kraju, to PiS mogłoby być spokojne swego zwycięstwa w przyszłych wyborach. Wyniki sondażu pokazują wszystko, jak na dłoni.

Tysiąc polskich emerytek i emerytów wzięło udział w sondażu wyborczym IBRiS specjalnie dla "Super Expressu" przeprowadzonym 26 styczna 2022 roku. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na największe poparcie najstarszej grupy Polaków. Na partię Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) zagłosowałoby 38 proc. emerytów. Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska. Jednak blok Donalda Tuska (65 l.) od PiS dzieli przepaść. Tylko 14,1 proc. deklaruje oddanie głosu na KO. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 12,9 proc. poparciem. 

Poza podium, ale nad progiem wyborczym znalazł się blok SLD, Wiosny i Partii Razem. Na tak reprezentowaną Lewicę zagłosowałoby 7,8 proc. emerytów. Co ciekawe, gdyby decydowali emeryci, do Sejmu nie weszłaby PSL-Koalicja Polska (3,8 proc.), a Konfederacja de facto przestałaby istnieć z "poparciem" wynoszącym 0,9 proc. Głosy sporej części potencjalnych wyborców są jeszcze do zagospodarowania. Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło aż 22,4 proc. emerytów. 

Sondaż poparcia dla partii wśród emerytów

i

Autor: SE/Maciej Turowicz

- Starsi ludzie dorastali w czasach, gdy państwo było silne i z traumą wspominają chwile jego słabości po upadku komuny. PiS jest dla nich symbolem silnej obecności państwa w życiu człowieka. Jest jeszcze kwestia poprawy ich sytuacji ekonomicznej przez waloryzację emerytur oraz dodatkowe świadczenia za rządów PiS -  komentuje wyniki sondażu politolog, prof. Rafał Chwedoruk (53 l.). - Jednak Kaczyński musi bardzo mocno walczyć o to, by zatrzymać inflację i drożyznę, bo spora część niezdecydowanego elektoratu może pójść do urn i zagłosować na SLD bądź Tuska. To właśnie czynniki ekonomiczne, a nie choćby afera Pegasusa będzie miała decydujący wpływ na wyniki wyborów - twierdzi politolog. 

>>>Obowiązek szczepień w Polsce dla wszystkich. Polacy stanowczo. Sondaż

>>>Wiemy, ilu Polaków dostało wyższe świadczenia po Polskim Ładzie. SONDAŻ. "Emeryci mają głos"

>>>Nowy sondaż. Morawiecki do dymisji? Zaskakujące wyniki wśród wyborców opozycji. Aż trudno uwierzyć

Wina TUSKA! Emeryci na bazarze KŁÓCĄ się o drożyznę | Komentery