Piotr Wawrzyk

i

Autor: Jacek Dominski/REPORTER

PILNE

Piotr Wawrzyk trafił do szpitala! Jego stan zagrażał życiu. Szokujące informacje

2023-09-15 13:40

Piotr Wawrzyk miał trafić po północy do jednego ze szpitali w Warszawie. Jak donosi radio RMF, jego stan był bardzo poważny, zagrażał życiu. Dwa tygodnie temu stracił stanowisko wiceministra spraw zagranicznych.

Piotr Wawrzyk stracił stanowisko wiceministra spraw zagranicznych dwa tygodnie temu. Oficjalnym powodem dymisji był "brak satysfakcjonującej współpracy", ale szybko połączono tę sprawę z aferą wizową w MSZ. Jak donosi radio RMF, Piotr Wawrzyk w nocy z czwartku na piątek (14-15 września) trafił do jednego ze szpitali w Warszawie. Według RMF, był w stanie zagrażającym życiu i miał rany rąk, co miało wskazywać na duże prawdopodobieństwo próby samobójczej. Miał zostawić także list pożegnalny. W ostatnich dniach Piotr Wawrzyk był negatywnym bohaterem tak zwanej afery wizowej. W trwającym w tej sprawie śledztwie przedstawiono zarzuty 7 osobom, wobec 3 osób stosowane jest tymczasowe aresztowanie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że w Departamencie Konsularnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz wszystkich placówkach konsularnych RP, zostanie przeprowadzony audyt. Kierownictwo MSZ zdecydowało też o zwolnieniu dyrektora Biura Prawnego i Zarządzania Zgodnością w resorcie Jakuba Osajdy. Wypowiedziano również umowy wszystkim firmom outsourcingowym, które od 2011 roku obsługiwały wnioski wizowe.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym 800 70 22 22
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Wieczorny Express - Bosak Grabiec Kamiński