Piotr Muller

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express

Piotr Müller oskarża Tuska i Trzaskowskiego. Będą wściekli? "Robią wszystko, aby tych środków nie było"

2022-07-01 13:30

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova stwierdziła, że reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce nie spełnia kamieni milowych planu naprawczego. Mogłoby to wskazywać, że unijne środki nie zostaną przekazane Polsce. Piotr Müller rzecznik rządu w rozmowie z "Super Expressem" rozwiał wątpliwości dotyczące tej kwestii i dodał również, że Donald Tusk i Rafał Trzaskowski wciąż działają na niekorzyść relacji Polska - Unia Europejska.

Piotr Müller ostro o Donaldzie Tusku i Rafale Trzaskowskim

Rzecznik rządu zaprzeczył jakoby środki unijne dla Polski były zagrożone. Widzi wręcz bardzo dużą szansę na to, że zostaną one przyznane. — Czy ustawa prezydenta Dudy spełnia kamienie milowe planu naprawczego? Nie, nie spełnia — powiedziała w czwartek wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova spytana o to przez europosła z Niemiec Daniela Freunda. Co na to Piotr Müller?

- Zacznijmy od tego, że stanowisko wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourovej nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem. Sama Komisja Europejska wydała w tej sprawie oświadczenie. To jest wypowiedź jednego członka KE, który nie został upoważniony do wydawania takich oświadczeń. Nie ma takiego stanowiska, nie mamy takiego pisma. Miało to wywołać jakieś zamieszanie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Na pytanie "jaki miała cel taka wypowiedź wiceprzewodniczącej, odpowiedział: - Są radykałowie w Unii Europejskiej, którzy życzą tego, aby nie doszło do żadnego porozumienia, tak samo jak w Polsce Donald Tusk i Rafał Trzaskowski robią wszystko, aby tych środków nie było. Ci radykałowie tą łódką bujają, ale liczę na to, że to podejście do destabilizacji Polski i Unii Europejskiej nie wygra.

Rzecznik rządu Piotr Müller o NATO i kontrolerach lotniczych [Sedno Sprawy]
Sonda
Czy Piotr Müller ma rację?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE