Pilny apel do Donalda Tuska o "zaprzestanie dzielenia opozycji". Ciężko uwierzyć

2022-01-24 12:08
Donald Tusk
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Joanna Scheuring-Wielgus wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy wystosowała list oficjalny do Donalda Tuska. Chce, aby lider PO zaniechał działania na niekorzyść opozycji, w tym przypadku zaznacza, że chodzi o "dzielenie" drugiej strony barykady, po której stoją politycy spoza obozu rządzącego.

Piątkowe wystąpienie Donalda Tuska w Zambrowie wzbudziło wiele kontrowersji. Szef Platformy Obywatelskiej zapytany o relacje z Lewicą, odpowiedział w dosadny sposób, zahaczając przy tym o postawę Czarzastego. - Zadaję pytanie, czy fakt, że (współprzewodniczący Nowej Lewicy) Włodzimierz Czarzasty i jego najbliżsi współpracownicy są nieustannie obecni w pisowskich prorządowych mediach i tam koncentrują się wspólnie z pisowskimi aparatczykami na atakach na inne partie opozycyjne, na mnie, na PO - czy to jest do zaakceptowania. I czy to oznacza, że w przyszłości można się spodziewać współpracy pana Czarzastego z (prezesem PiS Jarosławem) Kaczyńskim także po następnych wyborach, co zmarnowałoby wysiłek i nadzieję milionów Polaków - mówił wówczas. Na odezwę po tych słowach długo nie trzeba było czekać. Wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus napisała list skierowany do lidera PO. - W życiu i w polityce alergicznie reaguję na kłamstwa i manipulacje, dlatego napisałam do Donalda Tuska w odpowiedzi na jego permanentny atak na partie opozycyjne, w tym na Lewicę - rozpoczęła. - Zwracam się do pana z przyjacielską prośbą o wstrzemięźliwość i zaprzestanie dzielenia opozycji - dodała. - Jak bardzo więc trzeba być cynicznym, aby oskarżać nas o tak nikczemne intencje i sprzeniewierzenie się wszystkim wartościom, których od lat bronimy? Jak mało trzeba mieć wyobraźni, albo jak dużo złej woli, by akurat nas obsadzać w rolach potencjalnych koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości? Jak wiele politycznego wyrachowania trzeba mieć, by akurat nami, jako potencjalnymi akolitami Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego czy Zbigniewa Ziobry, od miesięcy straszyć Polki i Polaków - napisała w podniosłym tonie.

Poniżej galeria zdjęć Donalda Tuska z weekendu z wnuczką

Sonda
Czy chcesz żeby Donald Tusk ponownie został premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE