Omikron. Mateusz Morawiecki o nowym wariancie koronawirusa. Nie jest dobrze

2021-11-29 12:53

O 11:30 w poniedziałek, 29 listopada 2021, odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, które oficjalnie zostało zwołane przez ministra zdrowia. Wzięli w nim udział m.in. główny inspektor sanitarny oraz szef Narodowego Instytutu Publicznego. O 12:40 Mateusz Morawiecki wystąpił dla mediów, podczas swojego spotkania z pacjentami w tymczasowym szpitalu w Pyrzowicach. W swoim wystąpieniu premier nawiązał do nowego wariantu koronawirusa o nawie omikron.

Omikron. Mateusz Morawiecki zabrał głos

- Jak bardzo są potrzebne te szpitale tymczasowe przekonujemy się na własne oczy. Tutaj przyjęto już ponad 1000 pacjentów. W cyklu rotacyjnym mamy do czynienia z leczeniem około 120 pacjentów - relacjonował Morawiecki. - Około 3/4 osób, które źle przechodzą chorobę, jest niezaszczepionych - kontynuował. - Korzystajmy z tej możliwości, szczepmy się. Zachęcam też do przyjęcia trzeciej dawki. Niestety słyszymy niepokojące wieści płynące z WHO dotyczące zmutowanej wersji wirusa o nazwie omikron. Jaka będzie realna odpowiedź szczepionek? Odporność tych, którzy przeszli COVID-19? Tego jeszcze nie wiemy. Kraje tworzą nowe przepisy mające chronić przed omikronem. My także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia. Przedstawi je minister Adam Niedzielski. Są takie państwa, gdzie poziom szczepień jest bardzo wysoki, ale są też takie, gdzie ten poziom jest porównywalny do naszego. Samo zastosowanie takich mechanizmów jak certyfikaty nie jest gwarancją podniesienia poziomu szczepień - dodał premier.

Express Biedrzyckiej - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Morawiecki wyprowadza pieniądze z Polski
Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE