premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Sejm zdecydował o wotum zaufania dla rządu Morawieckiego. Wszystko jasne! [WIDEO]

2020-06-04 16:05

Co się dzieje?! Premier Mateusz Morawicki zwraca się dziś do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania. Skąd taki pomysł? Okazuje się, że to efekt spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i szefa rządu, do jakiego doszło w czwartek rano w Pałacu Prezydenckim. Jaki jest cel złożenia wniosku o wotum zaufania? Wszystko jest jasne. W Sejmie pojawił się prezydent Andrzej Duda, przemawiał premier Morawiecki, a atmosfera jest bardzo gorąca! Czas na odpowiedź premiera, przed nami głosowanie. Relacja z Sejmu.

W czwartek przed południem doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. W czasie rozmowy prezydent zaproponował, by premier wystąpił do Sejmu o wotum zaufania. Dlaczego? Jak donósł 300polityka.pl chodzi o to, by pokazać, że Zjednoczona Prawica działa wspólnie, razem, a rząd ma stabilność w tym, by nie dopuścić do kryzysu gospodarczego. Zdaniem portalu to prezydent Duda namawiał Morawieckiego, by ten stanął przed Sejmem z argumentami, które mają pokazać, że walka ze skutkami koronawirusa w strefie gospodarczej, idzie w dobrym kierunku. Po drugie ma to pokazać jedność z uwagi na fakt, że opozycja składa wnioski o wotum nieufności dotyczące poszczególnych ministrów, bo właśnie wieczorem rozpatrzony zostanie wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowi Łukasza Szumowskiego. Zdaniem rozmówcy 300polityka.pl, który jest z otoczenia prezydenta także data wystąpienia premiera o wotum zaufania nie jest przypadkowa: – Prezydent i premier zgodzili się, by odwołać się do symboliki 4 czerwca i uzyskać nie tylko zgodę Sejmu ale i poparcie większości opinii publicznej dla programów stymulujących gospodarkę – czytamy.  Do sprawy spotkania i doniesieniach o wniosku o wotum zaufania wobec premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się już Borys Budka: - Premier Morawiecki prosi Sejm o wotum zaufania. I to w trybie pilnym. Pożar... Faktycznie, w samo południe w Sejmie pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który zwrócił się do Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

 CO SIĘ DZIEJE W SEJMIE? BĄDŹCIE Z NAMI! RELACJA Z SEJMU

Mateusz Morawiecki poprosił Sejm o udzielenie wotum zaufania

16.05 Wyniki głosowania: za było 235 posłów, przeciw było 219 posłów, wstrzymało się 2 posłów

16.00 GŁOSOWANIE: WNIOSEK O WOTUM ZAUFANIA - SEJM WYRAZIŁ WOTUM ZAUFANIA

15.55 Głosowanie nad tym, by był czas na oświadczenia poselskie. 

15.52 Wniosek formalny posła Sonika. Tymczasem poseł Gwkowski na Twitterze: - To się nazywa PR. @AndrzejDuda zwraca się do premiera  @MorawieckiM , żeby poprosił o wotum zaufania. Premier wygłasza sążniste wystąpienie, w którym wychwala Dudę. Na końcu jest głosowanie, w którym PiS samo się popiera. Potem sami sobie biją brawo. Kurtyna.

15.41 Za chwilę czas na GŁOSOWANIE! Ale to za chwilę, jeszcze wnioski formalne.

15.34 Posłanka Monika Rosa na Twitterze:  - Mateusz Morawiecki w Sejmie znów opowiada o Rafale Trzaskowskim. Jak oni się boją.

15.20 Czas na odpowiedź premiera Morawieckiego. Szef rządu odpowiada na zadane pytania. 

15.11 Kolejna przerwa została ogłoszona. Czym to wszystko się skończy?

15.02 Cały czas trwają wystąpienia kolejnych posłów w Sejmie. Wszystkich zarzutów skupieniu słucha premier Morawiecki. 

14.36 Gawkowski mówi wprost: - To była konwencja wyborcza - ocenia wystąpienie premiera. 

14.26 Kolejni posłowie występują: - Umowy śmieciowe, raz od lat przyczyniają się do pozbawiania milionów ludzi praw pracowniczych. obiecywaliście zrobić porządek ze śmieciówkami. Porządek polega na ich likwidacji, a nie przejście do porządku dziennego! - ostro mówiła na mównicy posłanka Paulina Matysiak. 

14.09 Nie tylko Borys Budka zauważył podobieństwa, inni także SZOKUJĄCE teorie! Co czeka Morawieckiego? Przypominają sytuację z odejściem Szydło

13.58 Gorąca dyskusja w Sejmie. Przerzucanie się argumentami, czym to się skończy? Borys Budka natomiast ocenił sytuację: - Dziś rozpaczliwy wniosek premiera Morawieckiego przypomina to, co zrobiła pani Szydło, która jeszcze tego samego dnia została odwołana. Jedno jest pewne: ta władza się kończy - o czym przypomniał szef PO? O TYM - SPRAWDŹ

13.34 Występują kolejni posłowie, padają pytania do premiera Mateusza Morawieckiego. 

13.28 Wracamy na salę plenarną. Występują posłowie, zaczyna posłanka Wanda Nowicka z Lewicy. Po niej szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: - To było jedno z najbardziej bezczelnych wystąpień, ustawka pod Dudę! - grzmi. I tak się zapętlił, że zawołał:- Wm chodzi o to by zapić PiS... Platformę.

13.22 Prezydent Andrzej Duda w Sejmie przyznaje, że patrząc na to, co dzieje się w Polsce i polskiej polityce, wyszedł i wystąpił o wotum zaufania dla rządu, by przeciąć proces, w którym przeszkadza się w działaniu. -  Przez ostatnie lata prowadzona jest polityka ukierunkowana na polskie rodziny. Prowadzimy ambitne inwestycje. Chcę być ich patronem, aby dopilnować, że wszystkie złożone obietnice zostaną spełnione - mówi Duda.

13.15 Nie milknął komentarze: - Dziś potrzebujemy gaśnicy, a Premier Morawiecki przychodzi do płonącego domu z benzyną. Dziś potrzebujemy spokoju, a nie kolejnej hucpy politycznej - mówi w czasie konferencji prasowej Robert Biedroń.

13.07 Do godziny 13.20 ogłoszona została przez marszałek Elżbietę Witek przerwa.

13.06 - Proszę wysoką izbę o udzielenie wotum zaufania - kończy Morawiecki, a jego słowa nagrodzone są brawami z ław Zjednoczonej Prawicy.

13.05 Zaskakujące przypomnienie tego, co było kilka lat temu

13.02 Wystąpienie Morawieckiego śledzi Tomasz Siemoniak: - Premier Morawiecki chwali się, że dzięki prezydentowi Dudzie przełamano imposybilizm. Tak, tak. Szczególnie przełamano imposybilizm z "mieszkaniami plus", milionem samochodów elektrycznych, promem od zardzewiałej stępki. Wystarczy sprawdzić jak spadły po 2015 inwestycje.

12.57 Trwa wystąpienie premiera, a my pytamy: 

12.54 Morawiecki ostro: - Plan Rabieja-Trzaskowskiego to plan ataku na rodzinę; jesteśmy gwarantem, że dzieci będą chronione przed waszymi ideologicznymi eksperymentami.

12.46 Morawiecki zaskakująco! Przypomniał rozmowę Budki z Kosiniakiem-Kamyszem, którzy chwalili rozwiązania z tarczy antykryzysowej. ZOBACZ, CO MÓWILI, GDY NIE WIEDZIELI, ŻE NAGRYWAJĄ ICH KAMERY

W Sejmie jest gorąco! Ważą się losy rządu, a przecież zaledwie kilka dni temu: Jasnowidz Jackowski wieszczy: Ten rząd się rozsypie! Potem nastąpi coś bardzo DZIWNEGO

12.45 Profesor Wojciech Sadurski zdenerwowany: - Wniosek o wotum zaufania dla rządu, która ma większość w Sejmie to błazenada, mająca poprawić samopoczucie ludzi władzy, wiedzących że są skorumpowani, niekompetentni i nieuczciwi. Kto nie ma nic na sumieniu nie musi chwytać się tak niepotrzebnych sztuczek.

12.40 Morawiecki: - Rodzina jest dla nas świętością, jesteśmy w polityce po to, by była silna rodzina. Rodzina jest jednym z najważniejszym paradygmatów polityki. W przypadku PO nie było żadnego działania, które mogłoby pomóc polskim rodzinom.

12.37 Szef rządu:  - Czego potrzebują dzisiaj Polacy? Polacy potrzebują dzisiaj przede wszystkim skuteczności, sprawiedliwości. Potrzebują tego, żeby nasze działania miały realny wpływ na rzeczywistość zdrowotną i gospodarczą - mówi w Sejmie i przypomina to, jak przez 8 lat rządziła PO i PSL. Uderza w Kopacz, nie zostawia suchej nitki na Tusku. - W kryzysie w latach 2008-09 rząd PO zlikwidował rezerwę finansową. Zmora III RP - bezrobocie, wzrosło - grzmi z mównicy. 

12.35 Poseł Jan Grabiec tak komentuje wystąpienie premiera: - W Sejmie zachrypnięty Morawiecki, a jakobym słyszał Beatę Szydło: za co chcecie mnie odwołać? - napisał na Twitterze.

12.33 Posłowie opozycji komentują wystąpienie premiera i sprawę wotum zaufania dla rządu: - Wotum zaufania? Przecież mają w Sejmie większość; równie dobrze możemy głosować, czy dziś jest czwartek. Po prostu PAD nie daje rady i nie zdziwię się, jak w kolejnym głosowaniu będą chcieli przesunąć termin wyborów - napisała posłanka Krystyna Sibińska.

12.27 Mateusz Morawiecki: -  Idziemy ku coraz bardziej sprawnym instytucjom. Jestem przekonany, że w kolejnych latach przełoży się na zwiększenie dobrobytu całego państwa. Premier poruszył też temat epidemii koronawirusa w Polsce i mówi, jak polski rząd walczył z epidemią: - Próby przykrycia prawdy o walce z epidemią są próba zamazania rzeczywistości. Kłamiecie po to, by zamydlić ludziom oczy.

12.21 Premier Morawiecki w Sejmie:

12.20 W Sejmie jest prezydent Andrzej Duda:

12.15 Premier przemawia w Sejmie. Zwrócił się do opozycji: - Polacy nie potrzebują waszego pieniactwa. Z ław opozycji słychać pokrzykiwania. - Pan prezydent zaproponował, by przeciąć ten festiwal awantur. I powiedzieć Sprawdzam. Jeżeli macie odpowiednią liczbę głosów odwołajcie nas, ale przestańcie jątrzyć - mówi Mateusz Morawiecki. - Dajcie nam działać, nie przeszkadzajcie.

Super Raport 3 VI (goście: Kosiniak-Kamysz, Kwaśniewski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE