Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: PAP/Marcin Obara Premier Mateusz Morawiecki

WAŻNE SPRAWY

Pilne oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego! Co się dzieje?

2023-02-08 11:41

W środę 8 lutego o godz. 11:15 premier Mateusz Morawiecki wygłosił oświadczenie. Szef rządu zwrócił się do Donalda Tuska! - Zwracam się z apelem do Donalda Tuska, by odciął się od swoich błędów, które zaczęły się 15 lat temu od jego wizyty na Kremlu - oświadczył Morawiecki.

Centrum Informacyjne Rządu zawiadomiło, że w środę 8 lutego, o godz. 11.15 premier Mateusz Morawiecki wygłosi oświadczenie. Oficjalnie nie podano, czego ma dotyczyć wystąpienie premiera. Wystąpienie premiera Morawieckiego dotyczy Donalda Tuska i jego polityki, gdy był premierem. Szef rządu zaczął swoje oświadczenie:- 15 lat temu po tym, jak Donald Tusk został premierem, doszło do zmian w polskiej polityce zagranicznej, przed którą ostrzegał Śp. Prezydent Lech Kaczyński. 8 lutego 2008r. D. Tusk był z wizytą u Putina. Donald Tusk powiedział wtedy w Rosji, że Polska jest gotowa do odmrożenia stosunków z Kremlem, to zostało zauważone również przez naszych sojuszników. Po tej wizycie doszło do przewartościowania pewnych spraw i podpisano długoterminowe umowy z Rosją.

Morawiecki zwrócił się do Tuska: - Zwracam się z apelem do Donalda Tuska, by odciął się od swoich błędów, które zaczęły się 15 lat temu od jego wizyty na Kremlu, by przyznał się do błędu geopolitycznego, wielkiego błędu strategicznego, w który brną, ku satysfakcji naszych zachodnich sąsiadów, którzy tworzyli swoje powiązania ówczesne z Rosją, dziś wiemy, jakim błędem były te powiązania. 

Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat
Nasi Partnerzy polecają