Jarosław Kaczyński

i

Autor: Art Service/Super Express

Wybory w Polsce

PILNE! Nagłe oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego! Co się stało? Już wszystko jasne!

2023-09-11 14:26

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że w poniedziałek (11.09) o godz. 14. w siedzibie partii na ul. Nowogrodzkiej oświadczenie wygłosi prezes PiS. Jarosław Kaczyński zabrał głos na temat relacji Donalda Tuska i Angeli Merkel i notatki dotyczącej tematu emerytur w Polsce, w okresie władzy PO-PSL. Podał konkrety.

W poniedziałek (11.09) PiS ogłosiło, że o godzinie 14:00 specjalne oświadczenie wygłosi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nie podano, czego ma dotyczyć wystąpienie Kaczyńskiego, ale można się było domyśleć, że będzie komentował konwencję wyborczą PiS, która odbyła się w weekend. Za nami bogaty politycznie weekend, bo nie tylko PiS organizowało konwencję, ale też główny konkurent, czyli KO. Przypuszczać można, że polityk odniesie się też do zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu, które jak wiemy odbędą się 15 października, czyli za niewiele ponad miesiąc. Tekst został aktualizowany.

*** AKTUALIZACJA ***

Jarosława Kaczyński w swoim oświadczeniu zabrał głos na temat emerytur Polaków. - Jest rzeczą oczywistą, iż Polacy zasługują na to, aby przechodzić na emeryturę w wieku 60 i 65 lat. Jest jasne, że każdy kto dobrze życzy Polsce i Polakom chce to utrwalić. Dlatego tak ważne jest to pytanie referendalne, aby odrzucić sytuację ponownego podwyższenia wieku emerytalnego.  (...) Mamy sytuację nową, dotarliśmy do nowych informacji, to notatka z rozmowy między Tuskiem (2013 rok) a ówczesną kanclerz Niemiec, Angelą Merkle. Notatka wskazuje, że sprawa emerytur była omawiana, w gruncie rzeczy chodziło o przyjęcie niemieckich sugestii, nazwijmy to delikatnie. Choć patrząc na ich relacje, to nie było y sugestie, a "polecenia". Mieliśmy do czynienia z sytuacją nie tylko uderzenia w polskie społeczeństwo, ale do tego, że to uderzenia zostało zainicjowane z zewnątrz. To nie jest do zaakceptowania.

O co chodziło Kaczyńskiemu? Przypominamy, kliknij TUTAJ: Tusk konsultował z Merkel podniesienie w Polsce wieku emerytalnego? Sensacyjne doniesienia

R. CZARNECKI: CZĘŚĆ ŚRODKÓW Z KPO ZWOLNIĄ W TYM ROKU
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany