Nadzwyczajne posiedzenie komisji sejmowych ws. zanieczyszczenia Odry

i

Autor: Screen Sejm

ZANIECZYSZCZONA ODRA

PILNE i nadzwyczajne posiedzenie komisji sejmowych ws. zanieczyszczenia Odry RELACJA WIDEO

2022-08-17 12:46

Sejmowe komisje gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa zbiorą się we środę 17 sierpnia o 12:30, by poruszyć temat zanieczyszczenia Odry. W porządku obrad przewidziana jest informacja ministrów klimatu i środowiska, infrastruktury, zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji na na temat działań podjętych przez rząd w związku z katastrofą ekologiczną na rzece Odrze.

Komisje sejmowe na nadzwyczajnym posiedzeniu ws. zanieczyszczenia Odry

Członkowie z sejmowych komisji: gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa zbiorą się we środę 17 sierpnia o 12:30, by poruszyć temat zanieczyszczenia Odry, który od kilku dni jest jednym z najważniejszych tematów. W porządku obrad przewidziana jest informacja ministrów klimatu i środowiska, czyli minister Anny Moskwy, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na temat działań podjętych przez rząd w związku z katastrofą ekologiczną na rzece Odrze.

ZOBACZ: Prokuratura Krajowa o śledztwie ws. zanieczyszczenia Odry. Podjęte zostały kroki

Do zatrutej Odry w Ciechanowie przyjeżdżają ludzie

Zamieszona Odra. Działania na rzecz opanowania sytuacji i zahamowania skutków katastrofy ekologicznej

Jak wiemy od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do wód Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej. Sprawa stała się tematem politycznym, dlatego też posłowie z wyżej wymienionych komisji zbiorą się, by dyskutować o kwestii zanieczyszczonej Odry. Relacja z posiedzenia połączonych komisji sejmowych:  gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa na SE.pl 

Na żywo

Nadzwyczajne posiedzenie komisji sejmowych ws. zanieczyszczenia Odry

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

13:59

Jestem na Komisji Ochrony Środowiska ws. katastrofy ekologicznej na Odrze. Trwają wystąpienia przedstawicieli rządu. Jakby ktoś byłby ciekawy: wszystko jest w porządku, państwo sprawnie sobie radzi.
Tylko Odra nie - skomentował na Twitterze Bartłomiej Sienkiewicz 

13:24

Na posiedzeniu połączonych Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa przedstawiciele rządu przedstawiają informacje na temat działań podjętych w związku z katastrofą ekologiczną na rzece Odrze.

12:40

Członkowie komisji rozpoczęli wspólne posiedzenie. Jak przekazano najważniejsze osoby w państwie, które odpowiadają za sprawę, zostaną poproszone o zabranie głosu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE