Andrzej Duda

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe BBN wypowiedziało się na temat Prezydenta RP i rosyjskiej rakiety

Prezydent reaguje

Pilna wiadomość od Dudy. "Kompletne bzdury"

2023-06-01 13:11

Andrzej Duda wywołał spore kontrowersje i zdecydował się podpisać ustawę powołującą komisję ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce. Jednocześnie poinformował, że wyśle projekt ustawy od Trybunału Konstytucyjnego w trybie następczym. Kiedy pojawiła się informacja kiedy miałoby się to stać, Andrzej Duda zareagował błyskawicznie.

W poniedziałek Andrzej Duda poinformował, że zdecydował się podpisać ustawę powołującą komisję badającą wpływy rosyjskie w Polsce. Jednocześnie poinformował, że wyśle projekt ustawy do Trybunału Konstytucyjnego w tzw. trybie następczym. Decyzja głowy państwa wywołał prawdziwą polityczną burzę, a Donald Tusk zapowiedział, że 4 czerwca dojdzie do "konsultacji społecznych" w tej sprawie. Chodzi oczywiście o wielki marsz, który tego dnia przejdzie ulicami Warszawy, w tym również koło Pałacu Prezydenckiego. Swoje zaniepokojenie ustawą wyraziły również Stany Zjednoczone, które wydały oświadczenie w tej sprawie. 

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Andrzej Duda ma skierować projekt ustawy do TK dopiero za miesiąc, a w Kancelarii Prezydenta dopiero trwają dokładne analizy nowych przepisów. Do tych doniesień prezydent odniósł się na Twitterze. - Bardzo proszę nie wierzyć w te „rewelacje”. To kompletne bzdury. Wniosek będzie złożony do TK z pewnością przed rozpoczęciem prac komisji, a mam nadzieję, że w ciągu nie dalej niż 2 tygodni. Pracujemy - napisał.

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak Agata Duda wyglądała podczas Dnia Flagi

Sonda
Czy Andrzej Duda dobrze postąpił?
Nasi Partnerzy polecają