Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS & SEBASTIAN WIELCHOWSKI/ SUPER EXPRESS Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Pierwszy taki sondaż! Wiemy, jak Tusk może pokonać Kaczyńskiego

Najnowszy sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” pokazuje, w jaki sposób Donald Tusk (64 l.) może pokonać Jarosława Kaczyńskiego (72 l.). Na zjednoczoną opozycję (poza Lewicą) zagłosowałoby 39 proc. ankietowanych, co dałoby zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością. – Taki wynik cieszy – komentuje sondaż europoseł KO Bartosz Arłukowicz (50 l.).

Zjednoczona opozycja pokonuje PiS

Najnowszy sondaż "Super Expressu" daje powody do radości opozycji. Jak się okazuje, gdyby Platforma, Nowoczesna, Polska 2050 i PSL poszły wspólnie do wyborów, pokonaliby Zjednoczoną Prawicę (35,33 proc.) różnicą czterech punktów procentowych.

–Taki wynik cieszy i pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość. Zawsze była premia za wspólne działania, za wolę współpracy niż za konfliktowanie się po stronie opozycyjnej. Osobiście jestem wielkim zwolennikiem współpracy po stronie demokratycznej opozycji. Mam nadzieję, że zjednoczona opozycja pokona PiS w najbliższych wyborach – mówi nam europoseł KO Bartosz Arłukowicz.

Nie przegap: Nowy sondaż partyjny. Jest tylko jeden sposób na pokonanie Kaczyńskiego przez Tuska. To nie żart!

Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja (10,2 proc.) i Nowa Lewica (9,55 proc.). Poza Sejmem Kukiz'15.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na którą partię oddałbys głos?

i

Autor: archiwum se

Sawicki nie chce iść razem z KO

Politolodzy nie mają wątpliwości, że takie zjednoczenie na opozycji leży w jej interesie. – Jeśli opozycja chce zwyciężyć z PiS, to musi się połączyć. Pytanie, jak długo rządziliby po wyborach... Bo co na dłuższą metę łączy wyborców PSL z wyborcami PO? Niezbyt wiele – komentuje nam prof. Kazimierz Kik (74 l.).

Jednak sceptyczni co do aliansu z PO są ludowcy. – Jestem bardzo krytyczny w sprawie łączenia się PSL z innymi partiami na wybory. Ja siebie nie widzę na wspólnej liście choćby z posłanką Klaudią Jachirą z KO – zaznacza poseł PSL Marek Sawicki (63 l.). 

Nie przegap: Marek Sawicki wprost o powrocie Tuska. Wie, co może się zdarzyć: To prosta droga do...

Przy osobnym starcie w wyborach opozycji, wygrywa Zjednoczona Prawica (34,48 proc.) przed Koalicją Obywatelską (25,78 proc.) i Polską 2050 Szymona Hołowni (16,29 proc.). Do Sejmu weszłyby jeszcze: Konfederacja (9,68 proc.) i Nowa Lewica (8,27 proc.). Poza Sejmem PSL i Kukiz'15.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 30.07-2.08.2021 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków. 

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na którą partię oddałbys głos?

i

Autor: archiwum se
Sonda
Czy poparłbyś/poparłabyś wspólną listę opozycji w wyborach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają