Sylwia Spurek i Donald Tusk smutny

i

Autor: EAST NEWS Sylwia Spurek i Donald Tusk smutny

Piękna europosłanka w furii! Oskarża Tuska o coś niepokojącego. „To jego wina”

Sylwia Spurek od 2019 roku zasiada w ławach Parlamentu Europejskiego. Lewicowa polityczka dostała się do Europarlamentu z ramienia Wiosny Roberta Biedronia, obecnie zaś jest reprezentantką Partii Zieloni. Spurek to słynna obrończyni praw zwierząt, weganka, mocno zaangażowana również w ochronę praw mniejszości seksualnych. Piękna europosłanka nie szczypie się w język. Tak było i tym razem, gdy bezpardonowo przywaliła w Donalda Tuska. Takich oskarżeń nigdy byśmy się nie spodziewali! - To wina Tuska – stwierdziła Spurek.

Sylwia Spurek kontra Donald Tusk! A zaczęło się… od Przemysława Czarnka. Zaskakująca kombinacja, trzeba przyznać. Ale od początku. Ogromne emocje wywołało wystąpienie posłanki Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, podczas mijającego posiedzenia Sejmu. - Jedyny język, jaki pan zna, to język nienawiści i szczucia. (...) Nie jest pana prawem, nie jest pana kompetencją odmawianie uczniom, młodzieży, nauczycielom i żadnej mniejszości prawa do korzystania z konstytucyjnego prawa do gromadzenia się i wyrażania własnych poglądów – grzmiała w stronę Czarnka posłanka. Minister edukacji i nauki wielokrotnie narażał się swoimi wypowiedziami, tym razem na celowniku znalazły się jego słowa wypowiedziane po sobotniej Paradzie Równości w stolicy.

- Widzieliście państwo zdjęcia z tej parady tak zwanej równości, bo to z równością nie ma nic wspólnego. Widzieliście tam osobników ubranych dziwacznie, jakiegoś mężczyznę ubranego jak kobieta. Czy to są ludzie normalni państwa zdaniem? - dywagował w TVP Czarnek. Okazuje się, że Spurek ma ciekawą teorię dotyczącą takiego, a nie innego dyskursu politycznego członków obecnego rządu. Jej zdaniem… to wina Tuska. - To, że MEN Przemysław Czarnek może mówić o ludziach takie rzeczy, że Polska może stać się europejską stolicą homofobii, to zasługa Donalda Tuska i innych, którzy(e) przez lata zamykali oczy na łamanie praw człowieka osób LGBTI. Pamiętajmy, Minister Czarnek to ich „zasługa” - stwierdziła na Twitterze.

Super Raport (Michał Woś - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Michał Listkiewicz - były prezes PZPN), Sedno Sprawy: Krzysztof Pyrć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE