Petru przekazał niepokojące informacje. "Polacy bez pensji za grudzień". Co na to Kaczyński?

2021-12-03 10:51
Ryszrad Petru, Jarosław Kaczyński
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS Ryszrad Petru, Jarosław Kaczyński

Rekordowa inflacja sprawia, że Polacy coraz bardziej narzekają na ceny artykułów spożywczych oraz m.in. rachunki za prąd. Mimo że rząd zapowiedział rekompensaty i dodatek osłonowy, to obywatele coraz mocniej odczuwają drożyznę. W nawiązaniu do inflacji były polityk Nowoczesnej, Ryszard Petru ( 49 l.) zakomunikował na Twitterze, jak ogromny wpływ inflacja może mieć na pensje Polaków. Informacje byłego lidera Nowoczesnej mogą szokować!

Ryszard Petru ( 49 l.) od dawna nie bryluje na polskiej scenie politycznej. Jednak co jakiś czas zamieszcza w sieci sarkastyczne komentarze oraz spostrzeżenia na temat tego, co dzieje się w kraju i jak bieżąca polityka może wpływać na życie Polaków. Tym razem były lider Nowoczesnej postanowił odnieść się do rekordowej inflacji, która zdaniem ekonomistów miała powoli spadać. Nic jednak nie wskazuje na to, aby tak się stało. Bowiem inflacja jest obecnie najwyższa od 20 lat. Ryszard Petru postanowił dolać oliwy do ognia informując obserwatorów na Twitterze, że przez inflację Polacy w "grudniu będą pracowali za darmo". "Inflacja na poziomie prawie 8% zabiera nam jedną pensję rocznie. Polacy w tym roku pracują w grudniu za darmo!" - napisał w social mediach Petru. Na komentarze internautów nie trzeba było czekać. Zwinni użytkownicy Twittera bardzo sprawnie odnieśli się do postu Petru wymieniając się wnioskami dotyczącymi informacji, którą przekazał Petru. Wśród komentarzy, które wspierały głos byłego polityka nie brakowało docinek pod jego adresem. "Wole nie mieć pieniędzy niż słuchać durni takich jak ty" - napisał jeden z użytkowników Twittera. Co na to prezes PiS, Jarosław Kaczyński?

Sedno Sprawy - Tomasz Rzymkowski
Sonda
Dodatek osłonowy to dobry pomysł na walkę z inflacją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE