Marek Pęk

i

Autor: Artur Barbarowski/East News Marek Pęk

Wybory do Senatu

Pęk z PiS zostanie jednak wicemarszałkiem Senatu? Opozycja zmienia zdanie

2023-11-19 12:17

Marek Pęk jako kandydat PiS na wicemarszałka Senatu przepadł w głosowaniu i nie został wybrany na to stanowisko. Teraz jednak politycy opozycji zmieniają zdanie, co do tej kandydatury i niewykluczone, że jednak Pęk zostanie powołany na wicemarszałka. Świadczą o tym wypowiedzi niektórych polityków opozycji, którzy nie wykluczają możliwej zmiany stanowiska.

Co mówią politycy opozycji?

Robert Kropiwnicki z KO z kolei dodał, że odbędzie spotkanie klubu senatorów, będą na ten temat rozmawiać. Możliwa jest zmiana stanowiska, ale trzeba poczekać na decyzję senatorów. Również Anna Żukowska z Lewicy zapowiedziała, że prawdopodobnie marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję. 

Michał Kobosko z Polski 2050 stwierdził, że nie był do końca przekonany, że to była właściwa decyzja, jeżeli chodzi o marszałka Pęka. Jednocześnie przypomniał, że jest świadom wielu wypowiedzi marszałka Pęka, które były obraźliwe dla opozycji.

Zasłynął między innymi kontrowersyjną wypowiedzią na temat powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich. - W Senacie obrady powoli dobiegają końca. Przed nami głosowania - pod osłoną nocy prorosyjska większość odrzuci zapewne ustawę o Komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce... – napisał w mediach społecznościowych. Został wówczas ukarany naganą przez senacką Komisję Etyki.

W czasie głosowania w senacie kandydat PiS, uzyskał poparcie 33 z 34 senatorów PiS (jeden z nich, Mieczysław Golba, nie brał udziału w głosowaniu).Przeciwko z kolei była większość zrzeszonych w ramach paktu senackiego nie poparła Marka Pęka. Przeciw było 39 z 41 senatorów KO, 8 z 11 senatorów Trzeciej Drogi i wszyscy 9 senatorowie Lewicy.

Krzysztof Bosak: "Minister Błaszczak został zmuszony przez prezesa Kaczyńskiego, by palić głupa " [Sedno Sprawy]

Quiz. Pamiętasz lata 90.? To bez problemu rozpoznasz tych polityków!

Pytanie 1 z 15
Rozpoznajesz polityka? Na zdjęciu jest:
Włodzimierz Cimoszewicz
Nasi Partnerzy polecają