Paweł Szramka odwołany z ważnej funkcji. “Decyzji nie uzasadniono”

2022-02-08 20:28
Paweł Szramka
Autor: Paweł Szramka/Facebook Paweł Szramka

Paweł Szramka (33 l.) przekazał dziś (8 lutego) w mediach społecznościowych o odwołaniu z funkcji zastępcy przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. “Decyzji nie uzasadniono. Poinformowano tylko członków komisji, iż wniosek jest regulaminowy” - napisał.

Paweł Szramka został odwołany z funkcji zastępcy przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. Jak wskazał - decyzji nie uzasadniono, a członków komisji poinformowano jedynie o tym, że wniosek jest regulaminowy. 

“Zabrakło także posła, który złożył wniosek o moje odwołanie, dlatego on swojej argumentacji również nie przedstawił” - napisał Szramka.

Dla "SE" polityk powiedział, że “wniosek o odwołanie złożył poseł Piotr Kaleta. - Wcześniej informacje o tym, że mogę pozostać w prezydium, dostałem z PiS, ale nie chcę wskazywać palcem, żeby całe odium spadło na tę osobę, bo wiem, że tylko wykonywał polecenia - mówił nam Szramka. 

“Nikt nic nie wie, ale rozkaz poszedł z góry, dlatego przeważająca w komisji reprezentacja PiS przegłosowała zmianę, polegającą na usunięciu mnie ze składu prezydium komisji.

"Takie rzeczy oczywiście się zdarzają. Musicie jednak wiedzieć, że finał głosowania mógł być inny” - kontynuował we wpisie Szramka. 

Przekazał, że niedawno poinformowano go, iż dalej może pełnić funkcję zastępcy przewodniczącego, jeśli “zmieni swoje postępowanie”. "Mówiąc w skrócie, chodziło o przekonanie mnie, abym głosował zgodnie z partią rządzącą, podczas gdy będą mieli problemy z uzyskaniem większości” - wyjaśnił. 

“Dzisiejsze usunięcie mnie ze składu prezydium chyba jasno pokazuje, jakie było moje nastawienie do tej »propozycji«” - napisał na Facebooku. 

Szramka podziękował za współpracę w prezydium oraz “świetny kontakt i zaangażowanie pracowników sekretariatu komisji”. 

“Podjęta dziś decyzja oczywiście nie zmienia nic w zakresie mojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa i pomocy w problemach żołnierzy” - zapewnił polityk i zapytał: ”czy skład komisji i prezydium powinien być wybierany przede wszystkim z myślą o interesie politycznym danej partii?”. “Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Państwu” - zakończył swój wpis. 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Szramka odebrał telefon od posłanki. Posypały się groźby! Zdumiewające kulisy

Sedno Sprawy - Michał Woś
Sonda
Lepiej żyło się za PO, czy lepiej żyje się za PiS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE