Paweł Szramka

i

Autor: Paweł Szramka/Facebook Paweł Szramka

Paweł Szramka odwołany z ważnej funkcji. “Decyzji nie uzasadniono”

2022-02-08 20:28

Paweł Szramka (33 l.) przekazał dziś (8 lutego) w mediach społecznościowych o odwołaniu z funkcji zastępcy przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. “Decyzji nie uzasadniono. Poinformowano tylko członków komisji, iż wniosek jest regulaminowy” - napisał.

Paweł Szramka został odwołany z funkcji zastępcy przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej. Jak wskazał - decyzji nie uzasadniono, a członków komisji poinformowano jedynie o tym, że wniosek jest regulaminowy. 

“Zabrakło także posła, który złożył wniosek o moje odwołanie, dlatego on swojej argumentacji również nie przedstawił” - napisał Szramka.

Dla "SE" polityk powiedział, że “wniosek o odwołanie złożył poseł Piotr Kaleta. - Wcześniej informacje o tym, że mogę pozostać w prezydium, dostałem z PiS, ale nie chcę wskazywać palcem, żeby całe odium spadło na tę osobę, bo wiem, że tylko wykonywał polecenia - mówił nam Szramka. 

“Nikt nic nie wie, ale rozkaz poszedł z góry, dlatego przeważająca w komisji reprezentacja PiS przegłosowała zmianę, polegającą na usunięciu mnie ze składu prezydium komisji.

"Takie rzeczy oczywiście się zdarzają. Musicie jednak wiedzieć, że finał głosowania mógł być inny” - kontynuował we wpisie Szramka. 

Przekazał, że niedawno poinformowano go, iż dalej może pełnić funkcję zastępcy przewodniczącego, jeśli “zmieni swoje postępowanie”. "Mówiąc w skrócie, chodziło o przekonanie mnie, abym głosował zgodnie z partią rządzącą, podczas gdy będą mieli problemy z uzyskaniem większości” - wyjaśnił. 

“Dzisiejsze usunięcie mnie ze składu prezydium chyba jasno pokazuje, jakie było moje nastawienie do tej »propozycji«” - napisał na Facebooku. 

Szramka podziękował za współpracę w prezydium oraz “świetny kontakt i zaangażowanie pracowników sekretariatu komisji”. 

“Podjęta dziś decyzja oczywiście nie zmienia nic w zakresie mojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa i pomocy w problemach żołnierzy” - zapewnił polityk i zapytał: ”czy skład komisji i prezydium powinien być wybierany przede wszystkim z myślą o interesie politycznym danej partii?”. “Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Państwu” - zakończył swój wpis. 

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Szramka odebrał telefon od posłanki. Posypały się groźby! Zdumiewające kulisy

Sedno Sprawy - Michał Woś
Sonda
Lepiej żyło się za PO, czy lepiej żyje się za PiS?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany