Donald Tusk, Paweł Kukiz

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Marek Zielinski/Super Express

Mocne słowa

Paweł Kukiz zdiagnozował Donalda Tuska. „Tym się powinien zająć lekarz”

2023-07-06 21:28

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz nie stroni od komentowania najważniejszych wydarzeń na polskiej scenie politycznej czy oceniania poczynań innych polityków. Tym razem wziął na tapet lidera PO Donalda Tuska, a konkretnie jego nagranie dotyczące migrantów. Padły mocne słowa.

Paweł Kukiz postanowił wziąć głos w głośnej dyskusji polityków dotyczącej polityki migracyjnej. PiS jest stanowczo przeciw pomysłowi Rady Europejskiej, która zakłada, że Polska miałaby przyjąć do siebie kilka tysięcy migrantów albo w zamian zapłacić tysiące euro za każdego z nich. Z kolei KO stara się wykazać niekonsekwencję rządu w tym temacie.

Swoje zdanie w filmiku zamieszczonym w sieci wyraził Donald Tusk, których wielu zaskoczył. - Oglądamy wstrząśnięci sceny z brutalnych zamieszek we Francji - i właśnie teraz Kaczyński przygotowuje dokument, dzięki któremu do Polski przyjedzie jeszcze więcej obywateli z państw takich jak - cytuję - Arabia Saudyjska, Indie, Islamska Republika Iranu, Katar, Emiraty Arabskie, Nigeria, czy Islamska Republika Pakistanu – mówił.

Przypomniał także, że w 2022 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjął z wymienionych państw 130 tysięcy migrantów, czyli 50 razy więcej niż w roku 2015.

Wypowiedź byłego premiera postanowił skomentować Paweł Kukiz, który nie zostawił na liderze PO suchej nitki. - Tym się powinien zająć lekarz, to jest pierwsza podstawowa sprawa, jeżeli są aż takie niespójności, które następują w tak krótkim czasie – stwierdził na antenie radiowej Trójki.

Sonda
Czy Polska powinna przyjmować więcej migrantów?
Express Biedrzyckiej - prof. Jarosław FLIS
Nasi Partnerzy polecają