Paweł Kukiz, 2015r.

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Paweł Kukiz

Paweł Kukiz w ogóle się nie hamował! Tak powiedział o Macierewiczu przed kamerami

2022-06-26 13:57

Paweł Kukiz słynie ze swoich mocnych wypowiedzi. Tym razem wziął udział w dyskusji dotyczącej wojny na Ukrainie wraz z politykami innych patii. W swojej wypowiedzi wspomniał o Antonim Macierewiczu, byłym ministrze obrony narodowej.

Paweł Kukiz był jednym z gości w programie „Śniadanie Rymanowskiego” na antenie Polsat News. Jednym z poruszanych tematów była wojna na Ukrainie. Polityk stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki lub prezydent Andrzej Duda powinni przekazać swoim ukraińskim odpowiednikom, że „ukraińska propoagnda”, według której okupowana strona odnosi sukcesy i świetnie sobie radzi, może przynieść odwrotny od oczekiwanego skutek. W efekcie Europa zamiast wspomagać Ukrainę, uśpi swoją czujność. W mocnych słowach oceniał także rosyjskich okupantów. - Nie wolno tej stepowej dziczy odpuścić ani na milimetr. Należy ją rozparcelować, żeby nie stanowiła niebezpieczeństwa dla cywilizowanego świata – stwierdził Paweł Kukiz. Widać, że ten temat wzbudza w nim ogromne emocje i nie hamuje się w swoich wypowiedziach.

W GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, CZYM WOZI SIĘ ANTONI MACIEREWICZ

Sprawdź: Ponure wizje przyszłości Jacka Sasina. Wzrost cen to niejedyny problem

W dalszej części rozmowy została także poruszona kwestia czołgów, jakie Polska przekazała Ukrainie. Przy tej okazji Paweł Kukiz wspomniał o Antonim Macierewiczu. - Pamiętacie jak się śmialiście z tego Macierewicza? Można mieć do pana Macierewicza wiele wątpliwości, ale gdyby nie Macierewicz, to nie byłoby WOT, bylibyśmy nadzy – mówił.

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Pawła Kukiza?
Express Biedrzyckiej 04.05 (Goście: Adam Kobieracki, Tomasz Trela, dr Marcin Zaborowski) Sedno Sprawy: Paweł Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE