Paweł Kukiz

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express

Zaskoczenie?

Paweł Kukiz szczerze wyznał, dlaczego dołączył do PiS. „Nie mam tutaj kolegów”

2023-09-07 12:54

Paweł Kukiz spotkał się z ogromną krytyką, gdy podczas specjalnej konferencji prezes PiS ogłosił jego start z listy ugrupowania w Opolu. Teraz polityk szczerze wyznał, dlaczego zdecydował się na taki ruch, mimo wcześniejszych zapewnień, że tego nie zrobi.

Paweł Kukiz kilka lat temu oficjalnie mówił, że nie dołączy do szeregów PiS ani zawarł z partią koalicję. Tymczasem w tegorocznych wyborach będzie ich „jedynką” na liście w Opolu. Jak się tłumaczy?

- Każda partia w Polsce ma sznyt bolszewicki, ponieważ to wodzowie partii z oligarchami wskazują, kto ma być posłem. To oni decydują, czy referendum będzie czy referendum nie będzie. Ale PiS wpisało do swojego programu wszystkie moje postulaty, łącznie z ordynacją wyborczą, i dlatego z Prawem i Sprawiedliwością wspólnie startuję – mówił w RMF FM.

Podkreślał także, że dla niego najważniejsze są zmiany, jakie może wprowadzić, a współpraca z PiS-em może mu to ułatwić. - Ani ja, ani pan nie możemy startować samodzielnie. Poszedłem do Sejmu właśnie po to, żeby to zmienić. Uda się, to będę mistrzem świata, nie uda się, to idę po tej kadencji do domu, co za filozofia? – skwitował.

Zapytany o innych kandydatów z list PiS-u, Łukasza Mejzę i Roberta Bąkiewicza, stwierdził, że nie jest ich kolegą. - Ja nie mam tutaj kolegów. Kolegów mam u siebie, na wsi. Może to są pańscy koledzy, nie moi w każdym razie – stwierdził Paweł Kukiz.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - Jacek KARNOWSKI