Paweł Kukiz, 2015r.

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Paweł Kukiz

Paweł Kukiz słono zapłaci za głosowanie przeciwko TVN. Może stracić fortunę!

2021-08-14 6:00

Niewesoło może rysować się sytuacja materialna potencjalnego nowego koalicjanta PiS Pawła Kukiza (58 l.). Jak wyliczył „Super Express”, nie dość, że Kukiz zaciągnął jakiś czas temu kredyt na budowę domu w wysokości 600 tys. zł i musi go przecież spłacać, a zyski z praw autorskich miał na poziomie 200 tys. zł, to teraz jego dochody z praw autorskich mogą być mniejsze nawet o połowę. Wszystko po tym, jak przez media przetoczyła się fala oburzenia, a część z nich ma przestać grać utwory Kukiza w związku z głosowaniem polityka za lex TVN. – Zyski Kukiza mogą się zmniejszyć nawet o 100 tys. zł – mówi nam osoba z branży muzycznej.

Muzycy atakują Kukiza za głosowanie

Pierwsze zwiastuny złych czasów dla Kukiza to potępienie ze strony świata muzycznego – m.in. wokalisty Lady Pank Janusza Panasewicza (65 l.) czy gitarzysty zespołu Republika, Zbigniewa Krzywańskiego. Ciemne chmury zbierają się nad Kukizem i mogą zaważyć na sprawie puszczania jego muzyki w radio. Dziennikarz jednej ze stacji, Kamil Baleja (38 l.), zapowiedział emisję utworu Pawła Kukiza i Jana Borysewicza „Bo tutaj jest, jak jest”, po czym przerwał i powiedział: „Nie ten guzik”. Była to aluzja do postępowania Kukiza w Sejmie, gdy posłowie jego koła uznali, że „głosowanie za odroczeniem posiedzenia Sejmu było pomyłką”.

Polityk i muzyk może stracić naprawdę wiele. Kukiz stracił wielu swoich fanów po głosowaniu. Już były akcje łamania jego płyt. To na pewno przełoży się na sprzedaż jego płyt w sklepach i emisji w radiu – komentuje medioznawca, prof. Wiesław Godzic (67 l.).

Nie wiadomo też, jak w związku z głosowaniem postąpią serwisy streamingowe. Pawła Kukiza można jeszcze słuchać m.in. w popularnym serwisie Spotify. W związku z negatywnym odbiorem fanów Kukizowi może spaść liczba utworów w serwisie, co oznacza dalsze kłopoty.

Czy Paweł Kukiz może wyjść z tarapatów? Na swoim koncie polityk ma jedynie 5829,60 zł. Za to posiada 450-metrowy dom o wartości 1,5 mln zł, 36-metrowe mieszkanie o wartości 350 tys. zł i łąkę o wartości 15 tys zł. W końcu Kukiz ma 12-letnie audi Q7.

>>>Amerykanie zaatakują Polskę za Lex TVN? Amerykanie mogą ODEBRAĆ TO!

Express Biedrzyckiej - Pawel Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany