Mateusz Morawiecki ogłosi luzowanie obostrzeń na wakacje. Kiedy konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia?

i

Autor: KPRM Mateusz Morawiecki ogłosi luzowanie obostrzeń na wakacje. Kiedy konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia?

Paszporty covidowe w Polsce? Premier Mateusz Morawiecki ucina spekulacje

2021-04-28 20:10

Premier Mateusz Morawiecki gościł dziś w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Temat? Oczywiście kwestia luzowania koronawirusowych obostrzeń, szczepienia, ale także wywołująca ostatnio duże emocje kwestia paszportów covidowych. Czy Polska wprowadzi specjalne przywileje tylko dla zaszczepionych? Mateusz Morawiecki jasno wyraził się w tej sprawie. - Z dynamiki szczepień mogę wnioskować, że jest szansa na wcześniejsze zaszczepienie wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić; może to się wydarzyć nawet w lipcu – przekonywał również premier.

Kilka godzin po ogłoszeniu planu odmrażania gospodarki, premier Mateusz Morawiecki wystąpił w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. - Uczymy się tej pandemii wszyscy, ona nas wszystkich nauczyła też oczywiście pokory, ale z tego względu, że mamy zdanie specjalistów dotyczące tego jak działa pandemia, że działa z pewnym opóźnieniem - dzisiaj ponosimy konsekwencje tego, co działo się kilka tygodni temu, a ponieważ sytuacja epidemiczna jest lepsza, zabezpieczyliśmy też łóżka, zabezpieczyliśmy służbę zdrowia. Wiemy, że możemy sobie pozwolić teraz na delikatne, powolne i sukcesywne otwieranie gospodarki – przekonywał szef rządu. - Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń i szczepienie - jak najszybciej – dodawał.

Co z paszportami covidowymi?

Mateusz Morawiecki został również zapytany o głośną ostatnio kwestię tak zwanych paszportów covidowych, lub też sanitarnych. Czy możemy spodziewać się ich wprowadzenia w Polsce? - Pojawiły się takie głosy w wielu państwach Europy Zachodniej i Południowej, że paszport będzie obowiązywał właściwie w bardzo wielu dziedzinach życia gospodarczego, społecznego. Nie będzie można pojechać i swobodnie korzystać z usług gastronomicznych, hotelarskich, turystycznych, czy wielu innych, wsiąść do samolotu, wsiąść do pociągu w wielu krajach Zachodniej Europy – mówił premier. - O tym będziemy dyskutować w Brukseli, ponieważ chciałbym też, żeby Polacy mieli możliwość korzystania z tych wszystkich usług, także związanych z turystyką i także związanych z przyjazdem do Polski turystów. Pamiętajmy, że znaczna część polskiej gospodarki opiera się na turystach również zagranicznych, więc chcemy zapewnić, żeby bezpieczeństwo było na jak najwyższym poziomie – podkreślał. - Przyglądamy się najlepszym praktykom wypracowywanym na całym świecie, w Europie Zachodniej i jeżeli będzie tak, że cała Europa przyjmie pewne praktyki, to my również będziemy starali się w najbardziej właściwym momencie przyjąć te same praktyki – dodawał.

Większość zaszczepiona do lipca

Jak powiedział premier, w drugiej połowie maja lub na początku czerwca, czeka nas duża dostawa szczepionek. Morawiecki nie wyklucza, że dorosłych uda się wyszczepić wcześniej niż zakładano. - Z dynamiki szczepień, którą udało nam się uzyskać, z tych zachęt, ale także ze sprawności całego Narodowego Programu Szczepień, z logistyki, z dystrybucji, mogę wysnuć wniosek, że jest szansa na wcześniejsze zaszczepienie nawet w lipcu wszystkich chętnych do zaszczepienia Polaków – stwierdził.

Super Raport 28.04 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Krzysztof Bosak - Konfederacja), Sedno Sprawy: Paweł Soloch
Sonda
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny być zwolnione z części wprowadzonych restrykcji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany