Tak mieszka Jerzy Owsiak

i

Autor: owsiaknet.pl

Kłopoty szefa WOŚP

Owsiak przegrał proces z współpracownicą telewizji. Musi zapłacić karę i przepraszać publicznie "przez kilka tygodni"

2022-10-25 15:14

Według najnowszych informacji Jerzy Owsiak przegrał proces z Barbarą Pielą. Organizator WOŚP został pozwany przez autorkę animacji „Plastusiów” po tym jak oskarżył ją o faszyzm, antysemityzm i przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza w 2019 r. Według artystki Owsiak zobowiązany jest do przeprosin.

Jerzy Owsiak przegrał z Barbarą Pielą

Jerzy Owsiak oskarżył Barbarę Pielę o faszyzm, antysemityzm i przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza w 2019 r. Teraz kobieta napisała na Twitterze, że Owsiak jest obowiązany do przeprosin.

 „Przeprosiny na antenie TVN (godz. 20 każdy wtorek i czwartek przez kilka tygodni – o ile dobrze zapamiętałam), na portalu Onet Kultura i Newsweek” - napisała Piela na Twitterze.  

Historia sporu Owsiaka z Pielą

Spór pomiędzy Jerzym Owsiakiem a Barbarą Pielą trwa od stycznia 2019 roku. Wszystko zaczęło się od emisji filmu pt. „Metoda na siema” w TVP INFO w programie „Minęła 20”. W materiale wystąpiły plastelinowe podobizny Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Owsiaka przedstawiono tam jako nakręcaną lalkę, która odkłada do worka część pieniędzy, mających trafić do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i mówiącą „Hej, siema”.

Jerzy Owsiak jeździ autem za PÓŁ MILIONA! Prezes WOŚP wjedzie nim, gdzie tylko zechce - ZDJĘCIA

Była prezydent Warszawy i szef WOŚP pozwali Barbarę Pielę. Autorka serii „Plastusie” określiła tę decyzję jako „cenzura”. Postępowanie zostało jednak umorzone. Piela postanowiła pozwać szefa WOŚP po tym, jak oskarżał ją o antysemityzm i przyczynienie się do śmierci Pawła Adamowicza. Sprawę tę wygrała. 

"Wygrałam proces z Jerzym Owsiakiem! Doszło do naruszenia dóbr osobistych – na konferencji prasowej 13-4/01/19 zawarł bezpodstawne sugestie łączące mnie ze zbrodniami Auschwitz i przyczyną śmierci Pawła Adamowicza. Animacja nie miała charakteru antysemickiego” — przekazała na Twitterze. „Dziękuję mec. Wdowczykowi i świadkowi M. Kurce” - napisała na Twitterze. 

Mecenas Pieli odniósł się do sprawy w rozmowie z Salon24.pl.

Pan Owsiak 12 stycznia 2019 roku na swoim Facebooku zaatakował panią Pielę”. Następnie przywołał wpis Owsiaka, w którym stwierdził, że autorka serii „Plastusie” poprzez swoje animacje przyczynia się do „sączenia nieprawdopodobnego, antysemickiego dialogu - przekazał i dodał. - Pan Owsiak jest zobowiązany do zamieszczenia przeprosin i zapłaty 500 zł na rzecz pani Pieli - podsumował. 

płk. Krystian Zięć