Morawiecki

i

Autor: Paulina Jaworska/SUPER EXPRESS

TweetupKPRM

Otwarta dyskusja z premierem Morawieckim! Noworoczny "TweetupKPRM"

2023-01-19 16:45

Po godzinie 17 w gmachu Kancelarii Premiera rozpoczął się noworoczny "tweetup" z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie promowane było w social mediach pod hashtagiem #TweetupKPRM. - Zachód jest zmęczony wojną - powiedział Mateusz Morawiecki i dodał, że dla wszystkich, którzy "Polskę noszą w sercu zadaniem jest mówienie o Ukrainie".

Noworoczny #Tweetup z premierem Morawieckim

Podczas czwartkowego tweet up-u szef rządu przyznał, że widzi w zachodnim świecie zmniejszenie zainteresowania wojną na Ukrainie. "Musimy my, Polacy, mocno animować dyskusję o Ukrainie, o wolności, jak ważna jest - mówiąc wprost i brutalnie - walka z Rosją. Bo Zachód jest już coraz bardziej zmęczony tym, co się tam dzieje" - podkreślił Morawiecki.

Jego zdaniem, niezwykle ważne jest, by zachodnia opinia publiczna była świadoma, że "tu i teraz rozgrywa się przyszłość co najmniej Europy, jeśli nie świata". Premier zaznaczył, że jest to ogromne zadanie dla rządu, ale i wszystkich Polaków, aby "aktywnie wspierać opowieść o tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą".

"Putin jest cierpliwy, Rosja jest cierpliwa, społeczeństwo tam jest zbudowane według zupełnie innych tkanek, niż nam się wydaje. Oni tam żyją z dumą odbudowy imperium. Społeczeństwo zachodnie, które nie jest takie cierpliwe może się za chwilę zmęczyć, nie chcieć posyłać broni, nie chcieć wspierać Ukrainy i może się to wszystko źle potoczyć" - powiedział Morawiecki.

Event promowany pod hashtagiem #TweetupKPRM rozpoczął się od sesji Q&A z premierem, podczas której istniała możliwość zadawania pytań. Tegoroczny Tweetup to pierwsze wydarzenie tego typu z udziałem szefa rządu zorganizowane po pandemii koronawirusa. 

Sonda
Interesujesz się polityką?
Express Biedrzyckiej - Oczkoś: "Stawiam tezę, że Morawiecki nie dotrze do wyborów w fotelu premiera" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany