Jarosław Kaczyński, Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express

Oto prawda o relacjach Kaczyńskiego z Rydzykiem! Kumpel się wygadał

2021-12-06 8:32

Czwartego grudnia toruńskie radio Tadeusza Rydzyka hucznie obchodziło swoje 30-lecie. Na uroczystości z tej okazji przybyli czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy, ale zabrakło jednej z najważniejszych osób w państwie – Jarosława Kaczyńskiego. Zapytaliśmy jego kumpla - europosła Ryszarda Czarneckiego - o to, jakie są stosunki prezesa PiS ze starszym od niego o 4 lata księdzem – biznesmenem. To, co powiedział, rozwiewa wszelkie wątpliwości. Oto prawda o relacjach Kaczyńskiego z Rydzykiem.

Kaczyński nie przyjechał do Torunia

Radio Maryja obchodziło 4 grudnia swoją 30-rocznicę. Do Torunia przyjechali m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz poseł Antoni Macierewicz. Zabrakło jednak wieloletniego znajomego ojca Tadeusza Rydzyka, czyli Jarosława Kaczyńskiego. Oficjalnie przyczyną jego absencji był szczyt partii prawicowych i konserwatywnych, który odbył się tego samego dnia w Warszawie. Prezes PiS napisał list z okazji jubileuszu toruńskiej rozgłośni, który został odczytany przez ministra obrony Mariusza Błaszaka.

Poczta Polska stworzyła znaczek na cześć Rydzyka. To pomysł Jacka Sasina

Rydzyk jako dar od Boga

Oto kilka cytatów z listu Kaczyńskiego: „Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za to wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła, dla Polski i dla nas (…). „Dziękujemy Bogu również za tę wspaniałą wspólnotę, jaką tworzą słuchacze Radia Maryja (…). Dziękujemy również Panu Bogu za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego o. Tadeusza Rydzyka (…). Mamy to szczęście, że istnieje Radio Maryja, że nadaje telewizja Trwam, że wychodzi Nasz Dziennik, że działają fundacje i inne przedsięwzięcia.”

Nie uwierzycie, co Rydzyk zrobił z prezentem od Andrzeja Dudy. Szczęka opada!

Czarnecki rozwiewa wątpliwości 

Chociaż prezes PiS nie może się nachwalić słynnego redemptorysty, to jednak nie znalazł ani chwili, aby przyjechać na  30-lecie Radia Maryja. Czy relacje obu panów są dobre? Spytaliśmy o to bliskiego współpracownika Kaczyńskiego. – Pan prezes jako lider obozu, który rządzi jednym z kilku najważniejszych krajów w UE, odpowiada też za politykę międzynarodową. Napisał jednak bardzo ciepły list do uczestników urodzin Radia Maryja w Toruniu – powiedział „Super Expressowi” europoseł Ryszard Czarnecki. – Relacje między Jarosławem Kaczyńskim a o. Rydzykiem są bardzo dobre. I tak jest od lat. I są one bardzo dobre zarówno w słowie, jak i w czynie. I tu się nic nie zmieni – dodaje polityk.

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE