Andrzej Duda

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Oto, jak Polacy ocenili weto Andrzeja Dudy ws. lex TVN. Spore zaskoczenie

2022-01-04 9:59

Lex TVN wywołał tak duże emocje w społeczeństwie, że zaskoczyli chyba nawet rządzących. Gdy Sejm niespodziewanie przegłosował kontrowersyjną ustawę, 19 grudnia 2021 roku w całym kraju odbyły się masowe protesty, nawołujące prezydenta do jej zawetowania, co ten faktycznie zrobił. Zaskakujące, co teraz myślą o tym Polacy.

Lex TVN spotkał się ogromnym sprzeciwem opinii publicznej. Wystarczy przypomnieć sobie wydarzenia z 19 grudnia minionego roku, gdy cała Polska protestowała przeciw ustawie. Największy strajk odbył się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie, co miało jasno zasygnalizować Andrzejowi Dudzie, aby ten zawetował ustawę. Tuż po świętach Bożego Narodzenia prezydent ogłosił swoją decyzję – nie podpisał tak zwanego lex TVN. Co na ten temat sądzą teraz Polacy? Sprawdzono w najnowszym sondażu SW Research przeprowadzonym dla rp.pl. Wynika z niego, że 57,3 proc. ocenia tę decyzję pozytywnie, z kolei 12,7 proc. jest przeciwnego zdania. Zaskakujące mogą wydawać się kolejne dane: 20,4 proc. deklaruje swoją obojętność, a 9,6 proc. odpowiedziało, że nie słyszało o prezydenckim wecie. Te wyniki mogą dziwić, bowiem sprawa była jedną z najgłośniejszych w całym 2021 roku, a zwłaszcza w ostatnim miesiącu. Ponadto, patrząc wstecz na ogromną falę sprzeciwów, zdumiewać może, ile osób w ogóle nie słyszało o wecie Andrzeja Dudy lub stwierdza, że to dla nich obojętne.

Sprawdź: Mocne słowa Kwaśniewskiego! "Od Tuska oczekiwałbym czegoś innego"

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak wyglądały protesty ws. lex TVN 19 grudnia 2021 roku.

Sonda
Czy popierasz weto prezydenta wobec lex TVN?
Super Raport 03.01 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz Szymon Hołownia - Polska 2050)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE