Tego jeszcze nie było

Ziobro w żółtym stroju zjechał pod ziemię [Zdjęcia]

2023-03-27 16:30

Zbigniew Ziobro (53 l.) znowu mocno zaskoczył. Tym razem górników w kopalni Borynia w Jastrzębiu-Zdroju. Bezpośrednio po konferencji prasowej w obronie polskiego węgla minister sprawiedliwości i przewodniczący Solidarnej Polski założył kask i zjechał prawie kilometr pod ziemię, by spotkać się z pracującymi na przodku górnikami.

Poniedziałkowa wizyta ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego zastępcy Michała Wosia w Jastrzębiu Zdroju to kolejny przystanek na drodze ofensywy Solidarnej Polski. – Polska węglem stoi, mamy ogromne bogactwo węgla i tego węgla będziemy bronić – zadeklarował Ziobro. - Węgiel – obok gazu i atomu – jest jednym z trzech stabilnych źródeł energii, a kopalnie i współpracujące z nimi firmy dają setki tysięcy miejsc pracy i mają istotny udział w polskim PKB - podkreślił minister Ziobro.

Minister Ziobro z górnikami na przodku

Po konferencji Zbigniew Ziobro wraz z Michałem Wosiem założyli specjalne stroje ochronne, kaski i zjechali 900 metrów pod ziemię, na najniższy poziom kopalni Borynia, by spotkać się bezpośrednio przy pracy z górnikami. Politycy spędzili prawie cztery godziny na przodku - w pyle, gorącu, zgięci wpół rozmawiali z górnikami. - Oddziałowy do ostatniej chwili nie wierzył, że minister Ziobro zjedzie na dół i stanie przy pracującym kombajnie przy ścianie - opowiadał na gorąco minister Woś. - Takie doświadczenie najlepiej uczy szacunku do ciężkiej pracy pod ziemią - podsumował Michał Woś.

Sedno Sprawy - Zbigniew Ziobro
Sonda
Czy Polska powinna stawiać na polski węgiel?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany