Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

i

Autor: AP, Piotr Grzybowski / SE

Ostatni sondaż przed wyborami: Idą łeb w łeb, ale jest nowy lider

2019-05-23 14:21

Przez kilka tygodni przedwyborczej rozgrywki opozycja i PiS szły niemal łeb w łeb, ale na ostatniej prostej przed niedzielnymi eurowyborami jest nowy lider – według sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu” PiS przegrywa przedwyborczy pojedynek z Koalicją Europejską. Różnica między dwoma głównymi graczami jest jednak na granicy błędu statystycznego. Wszystkie scenariusze są możliwe.

Sondaż Super Expressu Kto wygra wybory do Parlamentu Europejskiego?

i

Autor: Super Express

Jutro ostatni dzień kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Od soboty będzie trwała cisza wyborcza, a w niedzielę pójdziemy do urn, żeby wybrać 52 europarlamentarzystów. Przez kilka tygodni toczył się wyborczy pojedynek między politycznymi gigantami: partią rządzącą i Koalicją Europejską (PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni). Tuż przed ostatecznym rozstrzygnięciem przewagę w sondażach zyskuje KE, na którą chce głosować 37 proc. Polaków. Za partią Jarosława Kaczyńskiego opowiada się 35 proc. badanych.
Dlaczego PiS stracił pozycję lidera?

- Wyborów nie wygrywa się jednym pstryknięciem palca, wynik wyborczy to suma wszystkich sukcesów i popełnionych błędów. Zdecydować mogą głosy wyborców ostatniej chwili, a nie jest to twardy elektorat PiS. – komentuje politolog Olgierd Annusewicz.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 21-22 maja przez Instytut Badawczy Pollster na próbie 1193 dorosłych Polaków.

Dobry sprzęt AGD i elektronika na każdą kieszeń? To możliwe! Wejdź na stronę OleOle kody rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE