Agata Duda zachwyciła stylizacją

i

Autor: Jakub Szymczuk/KPRP Agata Duda w kreacji Doroty Goldpoint

Osoba z otoczenia Agaty Dudy przerwała milczenie. Ujawniła całą prawdę o pierwszej damie

2020-08-17 9:17

Dorota Goldpoint od kilku lat współpracuje z Agatą Dudą. Projektantka w jednym z wywiadów ujawnia, jaką osobą jest Agata Duda prywatnie. Mówi też, co sądzą o pierwszej damie zagraniczne media.

"Styl pani prezydentowej Agaty Dudy jest nienaganny. Zawsze prezentuje się bardzo elegancko i jest ubrana adekwatnie do okoliczności. Pracuje w dyplomacji, w związku z czym obowiązują ją pewne zasady i strój musi być formalny. Pierwsza dama jest też doceniana za granicą. Biało-czarną suknię, którą miała na sobie podczas wizyty u państwa Trumpów, magazyn „The Independent” określił jako szczególnie wyróżniającą się kreację" – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Dorota Goldpoint.

Według projektantki zaletą Agaty Dudy jest świadomość swojej sylwetki. Pierwsza dama umiejętnie zakrywa wszystkie niedoskonałości figury i podkreśla atuty. "Pierwsza dama to wymagająca osoba, natomiast bardzo dobrze się z nią pracuje, ponieważ jest konkretna i wie, czego chce. Bardzo szybko przygotowujemy kreacje. Mamy ustalone terminy przymiarek i poprawek, to pozwala na sprawną realizację zleceń" - mówi projektantka.

Tłumaczy, że figura Agaty Dudy pozwala na różne kroje sukienek i spódnic. Chociaż pierwsza dama mogłaby pozwolić sobie na eksperymenty – jest bowiem bardzo zgrabna – zazwyczaj wybiera dosyć zachowawcze formy. Wynika to głównie ze świadomości powagi pełnionej funkcji. "Szczególnym elementem garderoby pierwszej damy jest podkreślenie talii paskiem. Pani Agata Duda jest bardzo wysoka i smukła, więc może pozwolić sobie na ołówkowe sukienki za kolano oraz spódnice w stylu z lat 70. Lubi żywe kolory, ale bardzo dobrze czuje się również w bieli. Czerwień, która nie nadaje się na oficjalne spotkania, zastępuje amarantem lub kolorem bordo" – mówi.

Tak zmieniła się Agata Duda