Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Oni boją się powrotu Kaczyńskiego! Będzie rewolucja w rządzie?

2021-08-30 13:15

Jarosław Kaczyński niebawem wróci ze swojego wakacyjnego wypoczynku, jednak dla niektórych polityków to nie jest powód do radości. W tym tygodniu Zjednoczona Prawica ma przedyskutować kwestie związane z rekonstrukcją rządu oraz nowego układu koalicyjnego. Oto politycy, którzy mają powody do obaw!

Jarosław Kaczyński po urlopie będzie wypoczęty i świeżym okiem spojrzy na polską scenę polityczną. Co z tego wyjdzie? Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, posłowie Zjednoczonej Prawicy mają pewne obawy. Jednym z nich ma być Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych. Podobno mówi się o jego dymisji, bowiem ten ma źle nadzorować polską policja. Być może jednak politykowi uda się zachować posadę w obliczu trudnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. - W tej sytuacji trudno wyobrazić sobie odwołanie szefa służb mundurowych – przekazał RMF FM jeden z działaczy. Spać spokojnie nie może też Michał Dworczyk. Powodem jego dymisji ma być afera mailowa i wyciek wiadomości, z których wynika między innymi, że Narodowy Program Szczepień nie odniósł pożądanego sukcesu. Najpewniej stanowisko straci Grzegorz Puda, który miał zwolnić jednego z pracowników za to, że ten nie załatwił mu obsługi VIP na lotnisku. Do tego dochodzą także protesty Agrounii. - Jest gamoniem, który nie potrafi rozróżnić krowy od konia – tak ocenił Pudę jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z RMF FM. 

Zobacz: Sondaż mówi wszystko. Jarosław Kaczyński będzie w szoku?

Co jeszcze może się wydarzyć? Jak podaje RMF FM, Partii Republikańskiej zależy na zajęciu miejsca po Porozumieniu Jarosława Gowina w szeregach Zjednoczonej Prawicy, by scementować sojusz rozpoczęty poparciem dla Polskiego Ładu. Z kolei Marcin Ociepa chciałby zająć miejsce Jarosława Gowina, jednak ten awans nie jest jeszcze pewny. Jak powiedział jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy, Ociepa jest jeszcze zbyt niedoświadczony.

Sonda
Czy uważasz, że potrzebna jest rekonstrukcja rządu?
Super Raport 30.08 (Goście: Paweł Kowal - KO, Sławomir Broniarz - prezes ZNP) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE