Andrzej Olechowski

i

Autor: Przemysław Szyszka/Super Express Andrzej Olechowski

Zaskakująca opinia

Olechowski ostro o Kaczyńskim i Tusku. Wytknął prezesowi PiS wiek i kondycję! Lider PO też oberwał

2022-12-19 14:51

Choć do wyborów parlamentarnych zostało sporo czasu, wydaje się, że kampania ruszyła na dobre. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ruszył w Polskę, a Donald Tusk, szef PO, także spotyka się z wyborcami. Obaj nie szczędzą sobie wzajemnie uszczypliwości. Tym razem jednak to ich obu poddano srogiej ocenie. Pokusił się o nią polityk Andrzej Olechowski. "Zbliżające się wybory nie będą bułką z masłem" - mówi w jednym z ostatnich wywiadów Olechowski.

Andrzej Olechowski ocenił działania Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska

Jak długo Jarosław Kaczyński i Donald Tusk będą liderami największych partii politycznych w Polsce? Na razie nic nie wskazuje na zmianę, a obaj panowie zakasali rękawy i rozpoczęli serię spotkań z mieszkańcami Polski. Ich działania eksperci oceniają jako nieformalny start kampanii wyborczej. W podobnym tonie mówią też inni politycy, którzy śmiało oceniają tournee Kaczyńskiego i Tuska. O ocenę działań prezesa Prawa i Sprawiedliwości i lidera Platformy Obywatelskiej pokusił się też Andrzej Olechowski, były minister finansów oraz były minister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

Olechowski nie szczędził uszczypliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, którego porównał do podstarzałego rockmana! Oberwało się też Donaldowi Tuskowi, który choć w ocenie Olechowskiemu trzyma się nieźle, to jest zaplecze pozostawia wiele do życzenia. Zdaniem Olechowskiego, kluczowa w wyborach parlamentarnych 2023 będzie forma liderów PiS i PO. Od niej wiele zależy, być może nawet wygrana! Bo ten, kto będzie w znakomitej formie, będzie też potrafił przekonać Polaków do głosowania na jego partię.

Olechowski mocno o wyborach 2023. "To nie będzie bułka z masłem"

- Jedną ze spraw, która będzie istotna w wyborach to forma liderów. Kaczyński jest w trudnej sytuacji, Polacy są nim zmęczeni. W tym pożegnalnym tournée, które odbywa po Polsce, kojarzy mi się z rockmanem, który się źle zestarzał. Tusk jawi się jako bardziej prężny. (...) Ciut gorzej jest z jego zapleczem - mówi w wywiadzie dla "Wprost" Olechowski. Prognozuje, że walka wyborcza będzie w przyszłym roku wyrównana i ostra. - W PiS musi być przekonanie, że zbliżające się wybory nie będą bułką z masłem. W ostatnich sondażach opozycja gromadzi ponad 50 proc. głosów, a jednocześnie liczba wyborców niezdecydowanych jest nieduża - mówi Olechowski dla "Wprost". Dodaje, że opozycja musi się spieszyć z listami. Jego zdaniem, najważniejsza będzie deklaracja, że opozycja stworzy po ewentualnych wygranych wyborach wspólny rząd.

Kim jest Andrzej Olechowski? Kiedyś jeden z liderów PO

Kim jest Andrzej Olechowski? To jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, lider Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform, były minister finansów oraz były minister spraw zagranicznych. Był też kandydatem w wyborach prezydenckich w 2000 i 2010 roku. W 2009 roku zrezygnował z członkostwa w PO. Z wykształcenia jest ekonomistą. 

Poniżej zobaczycie galerię zdjęć założycieli Platformy Obywatelskiej: Donalda Tuska, Andrzeja Olechowskiego i śp. Macieja Płażyńskiego

Sonda
Czy chcesz zobaczyć debatę Kaczyński - Tusk?
Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]