Donald Tusk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Podwładni radzą Tuskowi

Co musi zrobić Tusk, by wygrać wybory? "Przekonać, że nie jest antypolski"

Po raz pierwszy od siedmiu lat partia Donalda Tuska (65 l.) ma realne szanse wygrać z Jarosławem Kaczyńskim (73 l.) i PiS. Co lider PO musi zrobić, aby zadać decydujący cios w przyszłorocznych wyborach? – Tusk musi przekonywać, że jest patriotą, że nie jest antypolski, co próbuje wmawiać PiS. Musi przypominać, ile dla Polski zrobił i co chce jeszcze zrobić. I powtarzać, że nie zlikwidujemy 14. i 13. emerytury, 500 plus, tylko obniżymy inflację tak, aby te pieniądze miały znów wartość – mówi nam poseł PO Jerzy Borowczak (65 l.).

Jarosław Wałęsa (46 l.) wskazuje, że Tusk wygra, jeśli stworzy jedną listę.Idąc razem do wyborów, na pewno osiągniemy sukces. Każda osobna lista osłabi nasz wynik całościowy – twierdzi Wałęsa. Poseł KO nie zapomina jednak, z jakimi problemami borykała się opozycja w ostatnich latach. – Stworzenie wspólnego programu nie będzie łatwe, bo każda partia ma inną wrażliwość. A program jest istotny, aby dobrze sprawować rządy zaraz po wyborach – zauważa polityk. – Musimy się porozumieć w maksymalnie 10 kwestiach i wzajemnie się szanować – dodaje.

Z kolei Dariusz Rosati (76 l.) wskazuje na kolejny palący problem do rozwiązania. – Rząd PiS jest wielkim zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. Odrzucenie propozycji Niemiec co do stacjonowania rakiet Patriot w Polsce i odrzucenie pieniędzy europejskich świadczą o tym najlepiej – twierdzi były minister spraw zagranicznych. – Trzeba przypominać, obiecać, że będziemy partnerem dla Europy, a nie jej wrogiem – podpowiada Rosati.

Tymczasem wiceszef PO Borys Budka (44 l.) twierdzi, że w walce wyborczej trzeba skupić się na osobach, które najbardziej dotknęła największa od ćwierćwiecza inflacja. – Kiedy zahamujemy inflację, emeryci i osoby najuboższe będą mogli w końcu żyć godnie i nie bać się, czy starczy im na leki, jedzenie czy opiekę. W końcu będą mogli się cieszyć życiem – mówi nam polityk. 

Sonda
Czy chcesz nowej debaty Tusk-Kaczyński przed przyszłorocznymi wyborami?
Prof. Dudek: Kaczyński ma obsesję na punkcie Donalda Tuska

Jarosław Kaczyński boi się Donalda Tuska?

Sekretarz generalny PO nie ma wątpliwości. Posłuchaj rozmowy!

Listen to "Kaczyński ucieka przed debatą z Tuskiem? Kierwiński: Tchórz, nic więcej! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.