Jarosław Kaczyński

i

Autor: AP Jarosław Kaczyński

Okrutne wieści dla Kaczyńskiego. To wyszło na jaw w poniedziałkowy poranek

2021-02-08 12:07

Z pewnością nie o takim początku tygodnia myślał Jarosław Kaczyński. Tak złych wieści prezes Prawa i Sprawiedliwości nie miał od dawna. Wszystko wyszło na jaw w poniedziałkowy poranek.

Spór o aborcje po wyroku Trybunału Konstytucyjnego i protesty kobiet, rosnący w siłę ruch Szymona Hołowni oraz walka z koronawirusem - ostatnie tygodnie to nie jest łatwy czas dla Prawa i Sprawiedliwości. Do tego dochodzą sondaże z których wynika, że poparcie prawicowego ugrupowania spada. Z najnowszego badania, które przeprowadził IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", wynika, że partia Kaczyńskiego straciła większość i jej poparcie topnieje. Dokładne wyniki sondażu prezentują się następująco:

PiS - 32%

KO - 19%

Polska 2050 Szymona Hołowni - 18%

Lewica - 8%

Konfederacja - 6%

PSL - Koalicja Polska - 5%

- Obserwujemy wzrost notowań ugrupowania Szymona Hołowni, ale jego dynamika się zatrzymała. Jeszcze tydzień temu w naszych badaniach Polska 2050 miała wyniki równe z PO. Można więc stwierdzić, że z pewnością obydwa ugrupowania zbliżyły się pod względem notowań, ale nie wiadomo, kto wygra tę rywalizację - ocenił dla "Rzeczpospolitej" szef IBRiS.

NIE PRZEGAP: Kukiz dogadał się z Dudą! To prawdziwy przełom

sondaż partie 8 2 2021 ok

i

Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz
Express Biedrzyckiej - Piotr Zgorzelski: Przez Kaczyńskiego będziemy mieli aborcję na życzenie
Nasi Partnerzy polecają