Zbigniew Rau

i

Autor: Cezary Pecold/Super Express

Co teraz z resortem?

Okropne doniesienia mediów! Zbigniew Rau choruje, ma koronawirusa

2023-09-25 14:14

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau był ostatnio w Stanach Zjednoczonych, gdzie czuł się dobrze. Jak donosi RMF FM, już po powrocie do Polski miało się okazać, że polityk ma koronawirusa. To wiele skomplikuje…

Zbigniew Rau miał ostatnio wiele obowiązków, zwłaszcza w kontekście nagłaśnianej afery wizowej. W sprawę zaangażowała się Unia Europejska, która zażądała odpowiedzi na kilka pytań od szefa resortu spraw zagranicznych do 3 października. Polityk był także na wizycie w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje RMF FM, właśnie tam miał się zarazić koronawirusem, co wymusi na nim absencję. Jak na razie informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Jak informuje portal, z powodów zdrowotnych minister nie weźmie udziału w posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych w Kijowie, które miało się odbyć już za kilka dni. Ma go zastąpić podsekretarz stanu Wojciech Gerwel, reprezentujący Polskę wśród unijnych szefów dyplomacji.

Celem Rady ma być integracja polityczna oraz okazanie wsparcia w krytycznym etapie wojny na Ukrainie. Jak zauważa portal, wysłanie innej osoby niż Zbigniew Rau znacznie obniży rangę naszej delegacji.

Choroba ministra może mieć także negatywny wpływ na tempo prac w związku z aferą mailową. Według informacji RMF FM, do tej pory nie ruszyły także prace związane z wypowiedzeniem umów agencjom wizowym ani audytu w departamencie konsularnym.

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz Słomka
Nasi Partnerzy polecają