wojna w ukrainie

i

Autor: super express

Wojna w Ukrainie

Około 800 rosyjskich żołnierzy przerzuconych na Białoruś. Niezależne media informują o ruchach wojsk Putina

2023-01-08 7:35

Niezależny kanał Biełaruski Hajun, cytowany przez portal Ukraińska Prawda poinformował, że kolejny eszelon z rosyjskim personelem wojskowym, liczący około 700-800 osób, został przerzucony w nocy z soboty na niedzielę na Białoruś.

Media donoszą o kolejnym transporcie rosyjskich żołnierzy

"Pociąg specjalny z 15 wagonami osobowymi przejechał przez stację Smoleńsk w kierunku Białorusi” - napisał Hajun na Telegramie i dodał, że pociąg na Białorusi dotarł na dworzec w Witebsku.

Poprzedni taki transport z ok. 800 osobami miał miejsce w nocy z czwartku na piątek i tym samym w ostatnich trzech dniach do Witebska mogło trafić co najmniej 1400-1600 rosyjskich żołnierzy.

"Dodatkowym potwierdzeniem tego faktu jest to, że wieczorem 6 stycznia żołnierze sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej byli widziani w różnych miejscach miasta, spacerując w kilkuosobowych grupach i odwiedzając sklepy" – wyjaśnia Hajun.

Pociąg wypełniony martwymi ciałami rosyjskich żołnierzy przybył na Syberię

Rosyjskie wojska ponoszą bardzo duże straty podczas wojny z Ukrainą; 5 stycznia do obwodu kemerowskiego na Syberii przybył z Rostowa nad Donem pociąg-chłodnia wypełniony ciałami martwych żołnierzy agresora - powiadomił w niedzielę w porannym komunikacie sztab generalny ukraińskiej armii.

Ciała mają zostać przewiezione do miejscowych kostnic - dodał sztab.

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany